Notowania

alkohol
12.02.2010 06:22

Alkoholowy gigant grozi, bo podatki są za wysokie

Diageo rozważa przeniesienie głównej siedziby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(constar turner/cc/Flickr)

Diageo rozważa przeniesienie głównej siedziby z Wielkiej Brytanii.

Jak mówi, cytowany przez_ BBC _ Paul Walsh, szef największego producenta alkoholi na świecie firma ma duże trudności z zatrudnianiem menedżerów, odkąd podatek dla najlepiej zarabiających w Wielkiej Brytanii wzrósł do 50 proc.

W związku z tym Diageo, które w swojej londyńskiej centrali zatrudnia sześć tysięcy osób rozważa możliwość przeniesienia swojej głównej siedziby. Z powodu wysokich podatków na taki krok już zdecydowały się takie firmy jak reklamowy gigant WPP i grupa wydawnicza Informa. Podobny krok rozważa też firma farmaceutyczna Reckitt Benckiser.

Zobacz jakie marki ma w swoim portfelu Diageo:

Póki co nie wiadomo gdzie może przenieść się Diageo. Szef firmy, która jest właścicielem takich marek jak; Guinness, Smirnoff i Johnnie Walker odmówił komentarza do spekulacji na temat tego, że rząd Szwajcarii kusi potentata rynku alkoholi do ulokowania się w tym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Johnnie Walker na zakręcie. Będzie zwalniać ]( http://manager.money.pl/news/artykul/johnnie;walker;na;zakrecie;bedzie;zwalniac,49,0,530993.html )
* [ Pernod Ricard chce sprzedać "Dzikiego indyka" ]( http://manager.money.pl/news/artykul/pernod;ricard;chce;sprzedac;dzikiego;indyka,246,0,442614.html )
* [ Diageo bierze oddech. Guinness nie wróci do korzeni? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/diageo;bierze;oddech;guinness;nie;wroci;do;korzeni,219,0,420059.html )
Tagi: alkohol, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz