Notowania

stanford
18.02.2009 06:37

Allen Stanford - teksański miliarder drugim Madoffem

Komisja papierów wartościowych oskarża go o zdefraudowanie 8 miliardów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Miłośnik krykieta i teksański miliarder oszukiwał swoich klientów. Obiecywał im zyski przedstawiając fałszywe dane.

Allen Stanford, teksański miliarder zorganizował finansową sieć, która miała służyć wyłudzaniu pieniędzy. Zdobywał on od inwestorów fundusze, przedstawiając im fałszywe prognozy, które budował na sfabrykowanych danych z rynku. Tak twierdzi amerykańska komisja papierów wartościowych.

Komisja oskarżyła też dwóch współpracowników biznesmena i zamroziła jego konta. Zawiesiła też działalność spółek należących do grupy Stanforda: Stanford International Bank i Stanford Capital Management. Firmy te, według śledczych prowadzących sprawę, były zarządzane przez wąską grupę przyjaciół i członków rodziny Stanforda.

- _ Prawdopodobnie odkryliśmy oszustwo na wielką skalę, którego macki sięgają innych kontynentów _- powiedział BBC Rose Romero z amerykańskiej komisji.

Razem ze swoimi współpracownikami wszczął on śledztwo wobec grupy Stanforda w zeszłym roku, a zintensyfikował je po odkryciu sprawy Bernarda Madoffa. Okazało się też, że Stanford International Bank skłamał, gdy kilka miesięcy temu twierdził, że nie był zaangażowany w piramidę tego oszusta.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Madoffowi pomagała żona? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/madoffowi;pomagala;zona,85,0,426837.html )
* [ Ostrzegał, że Madoff to oszust ]( http://manager.money.pl/news/artykul/ostrzegal;ze;madoff;to;oszust;nikt;nie;sluchal,86,0,425814.html )
Tagi: stanford, allen, oszustwo, ameryka, komisja, wartościowych, bank, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz