Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amazon na zakupach. Wydał 850 mln dolarów na buty

Największy sklep internetowy świata przejmie Zappos.com.

Podziel się
Dodaj komentarz
(etech/CC/flickr)

Największy sklep internetowy świat przejmie Zappos.com - największy w sieci sklep z butami.

Za Zappos Amazon zapłaci własnymi akcjami o wartości ok. 810 mln dolarów. Dodatkowo pracownicy Zappos dostaną 40 mln dolarów m.in. w gotówce. Transakcja ma zostać sfinalizowana jesienią. Dlatego jej ostateczna wartość może sięgnąć nawet miliarda dolarów.

Założony w 1999 roku Zappos.com jest internetowym liderem w sprzedaży obuwia. W ofercie ma produkty ponad 1000 firm odzieżowych i obuwniczych. W tym roku firma znalazła się na liście 100 najlepszych pracodawców magazynu Fortune.

Jak informuje w swoim oświadczeniu szefostwo Amazon, członkowie zarządu Zappos pozostaną na swoich stanowiskach. A firma będzie nadal działała niezależnie pod swoim szyldem.

_ - Zappos to firma, dla której najważniejszy jest klient. Widzimy duże możliwości by uczyć się od siebie nawzajem, by zaoferować naszym klientom jeszcze lepsze rozwiązania _ - komentuje Jeff Bezos, założyciel i szef Amazon.com (na zdjęciu).

Jeff Bezos mówi o przejęciu Zappos.com:

_ - Dzięki połączeniu z Amazon mamy okazję jeszcze szybciej wprowadzać w życie nasza wizję uszczęśliwiania klientów, dostawców i pracowników _ - dodaje Tony Hsieh, szef Zappos.

| MNIEJSZY ZYSKI, WIĘKSZA SPRZEDAŻ AMAZON |
| --- |
| Amazon opublikował właśnie wyniki finansowe za II kwartał. Jak donosi BBC, zyski firmy spadły o 10 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem do 142 mln dolarów. Inaczej ma się wartość sprzedaży, która urosła o 14 proc. i sięgnęła poziomu 4,65 mld dolarów. Te wyniki rozczarowały analityków. Rynek zareagował ostrym spadkiem kursu. |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: amazon.com, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz