Notowania

Przejdź na
amazon
30.09.2013 08:41

Amazon w Polsce? 6 tys. miejsc pracy

Amazon chce do Polski przenieść dystrybucję swoich towarów z Niemiec i będzie obsługiwał stąd znaczą część zachodniej Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tumpikuja/iStockphoto)

Gigant internetowego handlu firma Amazon zbuduje w Polsce trzy centra logistyczne? Ma zatrudnić w nich 6 tysięcy osób. Dwa centra mają stanąć w okolicy Wrocławia, a jedno w Poznaniu. W zakupowym szczycie firma ma zatrudniać dodatkowo 9 tysięcy tymczasowych pracowników.

_ Puls Biznesu _ wyjaśnia, że powodem przeniesienia części logistyki spółki do naszego kraju są strajki w centrach logistycznych i obsługi klienta Amazonu w Niemczech. Ich pracownicy domagają się podwyżek, więc firma postanowiła znaleźć tańsze miejsca. Okazały się nimi Polska i Czechy.

Każde z nich będzie miało po około 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i będzie warte 50-60 milionów euro. Amazon chce do nich przenieść dystrybucję swoich towarów z Niemiec i będzie obsługiwał stąd znaczą część zachodniej Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Pracodawców stać na podwyżki, ale... Ostatnio nasze podwyżki zżerała inflacja. Ekonomiści: należą nam się wyższe pensje.
Polskie firmy biedniejsze W lipcu w stosunku do czerwca wartość kredytów firm zmniejszyła się o 2,8 mld zł, spadła również...
Tyle Polak musi oddać, by spłacić dług publiczny Ministerstwo Finansów ma dziś przedstawić dane o zadłużeniu sektora finansów publicznych za cały ubiegły rok.
Tagi: amazon, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz