Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mariusz Błoński
|

AMD: Odchodzi kluczowy dyrektor, zwalniają 10 proc. załogi

0
Podziel się:

W trudnym dla firmy okresie opuszcza ją dyrektor ds. technologicznych.

AMD: Odchodzi kluczowy dyrektor, zwalniają 10 proc. załogi
(PAP/DPA)

Zmagająca się z poważnymi problemami firma AMD ma kolejny problem. W wyjątkowo trudnym dla przedsiębiorstwa okresie opuszcza je dyrektor ds. technologicznych Phil Hester.

Rzecznik prasowy firmy poinformował, że odejście Hestera nie ma nic wspólnego z planami zwolnienia w bieżącym roku 1600 pracowników, którzy stanowią aż 10 proc. wszystkich zatrudnionych.

"Zdecydował się odejść i odchodzi na dobrych warunkach. To była jego decyzja" - powiedział Rob Keosheyan. Rzecznik dodał, że Hester nie ujawnił swoich planów na przyszłość.

Zdaniem Nathana Brookwooda z firmy analitycznej Insight64, Hester odegrał pozytywną rolę w AMD i nie można go winić za obecne kłopoty firmy.

Do jego obowiązków należało opracowywanie wieloletnich planów rozwoju procesorów, a tymczasem kłopoty AMD wynikają z nieumiejętności przeciwstawienia się obecnej ofercie Intela i problemach z produkcją i sprzedażą kości.

Hester został zatrudniony z AMD w 2005 roku. Wcześniej przez 23 lata pracował dla IBM-a, gdzie zajmował się procesorami Power i stacjami roboczymi.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)