Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
amd
19.11.2007 13:30

AMD sprzedaje akcje za ponad 600 mln dolarów

AMD bardzo przydałaby się gotówka, gdyż od kilku kwartałów notuje straty sięgające kilkuset milionów dolarów kwartalnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Spowodowane są one z jednej strony sporymi wydatkami związanymi z zakupem ATI, a z drugiej, wojną cenową z Intelem i utratą na rzecz większego konkurenta sporej części rynku.

Wydaje się jednak, że w końcu karta się odwróciła. Firma Mubdala Development Company ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kupiła 8,1 procenta akcji AMD za 622 mln dolarów. Kupiec otrzyma 49 mln akcji po 12,70 dolarów każda. Nie będzie jednak reprezentowany w radzie nadzorczej AMD.

AMD otrzyma 608 milionów dolarów, gdyż będzie musiało zwrócić Mubdala 14,6 miliona tytułem poniesionych wydatków. Amerykańska firma już zapowiedziała, że zainwestuje te pieniądze w prace badawczo-rozwojowe i zmodernizowanie fabryk.

W ostatnim czasie AMD straciło kilku ważnych menedżerów. Z pracy w firmie odeszli David Orton (prezes ATI), Rick Hegberg (wiceprezes ATI ds. sprzedaży) oraz Henri Richard (wiceprezes AMD ds. sprzedaży i marketingu). Teraz pojawiły się doniesienia, że ze stanowiska prezesa AMD odejdzie Hector Ruiz. Jego kontrakt menedżerski kończy się w kwietniu przyszłego roku. Na stanowisku zastąpi go Dirk Meyer.

Tagi: amd, business news, manager
Źródło:
Kopalnia Wiedzy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz