Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
american express
22.01.2015 07:29

American Express zwolni ponad 4 tysiące pracowników

Zwolnienia obejmą zarówno pracowników w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych krajach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nyul/iStockphoto)

Amerykańska firma finansowa American Express zapowiedziała znaczną redukcję zatrudnienia - aż o 6 procent.

American Express tłumaczy, że redukcja zatrudnienia jest częścią programu restrukturyzacji firmy.

Obecnie w American Express pracuje ponad 60 tysięcy osób. Zwolnienia obejmą zarówno pracowników w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych krajach.

Jednym z głównych udziałowców firmy, która zajmuje się między innymi wydawaniem kart płatniczych i ubezpieczeniami, jest Warren Buffett, amerykański inwestor giełdowy, miliarder i filantrop.

To już druga w ciągu ostatnich dwóch lat duża redukcja zatrudnienia w American Express. Podczas poprzedniej, w 2013 roku, firma zwolniła ponad 5 tysięcy pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne dane gospodarcze w Wielkiej Brytanii W Wielkiej Brytanii opublikowano serię pozytywnych wskaźników na rynku pracy.
Brak rąk do pracy. Zagrożenie dla gospodarki? Po ostatnim kryzysie czeka nas kolejny. Zdaniem autorów specjalnego raportu światowa gospodarka do 2030 roku straci 10 trylionów dolarów w wyniku braku rąk do pracy.
Minister pracy chwali się i ujawnia plany Władysław Kosiniak- Kamysz podkreślił, że w pierwszej połowie roku 400 tys. osób przestało być bezrobotnymi.
Tagi: american express, warren buffett, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz