Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

American Express będzie bankiem

0
Podziel się:

Po Goldman Sachs i Morgan Stanley amerykański wydawca kart płatniczych obiera nowy kierunek.

American Express będzie bankiem

Po Goldman Sachs i Morgan Stanley amerykański wydawca kart płatniczych American Express obiera nowy kierunek i zmieni się w bank. Przedsiębiorstwo finansowe ma nadzieję, że w ten sposób uda mu się łatwiej otrzymać świeżą gotówkę z rządowego pakietu ratunkowego.

Jak poinformował American Express, przedsiębiorstwo otrzymało od amerykańskiego Fed pozwolenie na przekształcenie w holding bankowym. Czwarty co do wielkości amerykański wydawca kart kredytowych ma nadzieję, że uda mu się w ten sposób zmniejszyć koszty kredytowe oraz, że będzie miał dostęp do uchwalonego przez amerykański rząd pakietu ratunkowego wysokości 700 mld dolarów. "W obliczu utrzymujących się ciągłych wahań na rynkach finansowych chcemy być na dobrej pozycji, aby móc skorzystać z różnych programów państwowych", wyjaśnia w oświadczeniu szef firmy Kenneth Chenault.

Z powodu kryzysu na rynkach finansowych, wydawcy kart kredytowych zmuszeni są do płacenia większych odsetek podczas pożyczania przez siebie pieniędzy. Poza tym z powodu zapaści wielu posiadaczy kart nie jest już w stanie spłacać swojego zadłużenia. Jako holding bankowy American Express mógłby także przejmować inne instytucje mając w ten sposób dostęp do wkładów klientów. Z podobnych względów byłe banki inwestycyjne Goldman Sachs i Morgan Stanley odeszły we wrześniu od swojego dotychczasowego modelu działalności i stały się zwykłymi bankami.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)