Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie uruchomią fabrykę quadów

0
Podziel się:

Firma Polaris Poland zamierza zainwestować co najmniej 100 mln zł, zatrudnić 350 osób i produkować quady. Najpierw powstanie hala magazynowo-produkcyjna, a następnie parkingi.

Amerykanie uruchomią fabrykę quadów
(Whatleydude/CC/Flickr)

Firma Polaris Poland dostała zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Opolu zamierza zainwestować co najmniej 100 mln zł, zatrudnić 350 osób i produkować quady.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała dziś, że wybrała spółkę Polaris Poland jako podmiot, który uzyska zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE. Spółka Polaris Poland ma siedzibę w Warszawie i reprezentuje interesy amerykańskiej firmy Polaris Industries, która zajmuje się produkcją motocykli, quadów i skuterów śnieżnych.

_ - Firma zadeklarowała, że zainwestuje 100 mln zł i zatrudni 350 osób _ - powiedział wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. _ To są takie ostrożne szacunki. Liczę na to, że inwestycja będzie znacznie większa. Firma z tych szacunków musi się wywiązać. Jeśli siadłaby koniunktura na rynkach, a inwestor nie zatrudnił takiej liczby osób bądź musiał zwalniać, to groziłaby mu utrata bądź zwrot otrzymanej pomocy publicznej _ - dodał.

Fabryka quadów ma powstać na 12-hektarowej działce położonej przy ul. Wspólnej w Opolu. _ Najpierw trzeba ogłosić przetarg na zakup nieruchomości. Amerykański inwestor sam nie chce kupować gruntów, ma to zrobić ktoś w jego imieniu. Współpracuje w tym zakresie z dwoma developerami. Jeden z nich wybuduje halę produkcyjną, która następnie zostanie wyleasingowana przez producenta _ - powiedział dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Arkadiusz Tkocz.

Firma Polaris Poland już otrzymała decyzję środowiskową dotycząca budowy fabryki. Hala, w której mają być montowane quady, ma mieć powierzchnię 32 tys. metrów kwadratowych.

Inwestycja ma być prowadzona etapami, a miałaby ruszyć jeszcze w tym roku. Najpierw powstanie hala magazynowo-produkcyjna z pomieszczeniami socjalnymi, a następnie parkingi. W hali ma się mieścić tłocznia, lakiernia, linie produkcyjne i montażowe z robotami przemysłowymi. Inwestor chce produkować rocznie nawet 250 tysięcy pojazdów - quadów, skuterów i dużych motorów. _ - To duża firma, do której należy 60 proc. rynku w Ameryce Północnej i Południowej. Na rynki europejskie dopiero zaczyna wchodzić. Ma tutaj na razie tylko swoich przedstawicieli handlowych. Gdy powstanie tu także zakład produkcyjny, to koncern będzie mógł zwiększyć sprzedaż produktów na Starym Kontynencie _ - powiedział Arkadiusz Wiśniewski.

Swoje produkty Polaris Industries sprzedaje także w Chinach, Australii i w Indiach.

Czytaj więcej w Money.pl
Te firmy dostaną aż 32 mln złotych od Unii Tylko w 2012 roku dzięki temu projektowi powstało ponad 600 miejsc pracy. Jak będzie tym razem?
Firmy nie boją się kryzysu? Zaskakujące dane NBP W czwartym kwartale 2012 roku sytuacja przedsiębiorstw się pogorszyła, ale w tym roku przedsiębiorcy oczekują...
Pracownicy rujnują firmy _ Jaki samochód pokona dwudziestocentymetrowy krawężnik na pełnym gazie? Służbowy. _ Takie zagadki bawią pracowników, którzy udowadniają, że nawet firmowe Tico może być jak rasowa terenówka.
firma
business news
strategie firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)