Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykańscy miliarderzy oddają swoje majątki

0
Podziel się

Wszystko w ramach kampanii charytatywnej do której namawia m.in. Warren Buffett.

Amerykańscy miliarderzy oddają swoje majątki
(sirenmedia/CC/Flickr)
bEhbsvEB

34 amerykańskich miliarderów obiecało przekazać co najmniej 50 proc. swoich majątków na cele charytatywne w ramach kampanii prowadzonej przez inwestora giełdowego Warrena Buffetta (na zdjęciu) i założyciela Microsoftu Billa Gatesa.

Wśród miliarderów, którzy przystąpili do tej akcji, jest m.in. burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, związany z przemysłem medialnym Barry Diller, współzałożyciel firmy informatycznej Oracle Larry Ellison, potentat sektora energetycznego T. Boone Pickens, współzałożyciel CNN Ted Turner, David Rockefeller i inwestor Ronald Perelman.

Gates i Buffett rozpoczęli kampanię _ The Giving Pledge _ w czerwcu. Ich celem było przekonanie setek amerykańskich miliarderów, by za życia lub po śmierci przekazali część swoich fortun na cele charytatywne oraz by publicznie ogłosili swój zamiar, dołączając list z wyjaśnieniami.

bEhbsvED

Organizatorzy kampanii nie zbierają funduszy, jedynie apelują do miliarderów, by zobowiązali się przekazać część swoich majątków. Buffett, który zbił fortunę na ubezpieczeniach i inwestycjach oraz Gates i jego żona Melinda w ciągu minionego roku podczas kilkunastu kolacji przekonywali bogatych Amerykanów, by zobowiązali się do tego.

W tegorocznym rankingu najbogatszych ludzi na świecie magazynu _ Forbes _ Gates znalazł się na drugim miejscu, jego majątek oceniono na 53 mld dol. Buffett był 3. z 47 mld dol. Według _ Forbesa _ w Stanach Zjednoczonych mieszka 403 miliarderów - najwięcej na świecie.

bEhbsvFe
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)