Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AmRest sprzeda restauracje Applebee's

0
Podziel się:

AmRest sprzeda 98 z posiadanych 102 restauracji marki Applebee's spółce Apple American Group II, LLC za kwotę 100 mln USD.

AmRest sprzeda restauracje Applebee's
(Ahmed Rabea/CC/Flickr)

AmRest sprzeda 98 z posiadanych 102 restauracji marki Applebee's spółce Apple American Group II, LLC za kwotę 100 mln USD.

_ Sprzedane zostanie 98 ze 102 zarządzanych przez Sprzedającego restauracji marki Applebee's za kwotę 100 milionów dolarów. Kwota ta odpowiada 6,5 krotności, szacowanego na 15,1 milionów dolarów zysku EBITDA wygenerowanego przez zbywane restauracje w okresie 12 miesięcy kończących się 29 kwietnia 2012 powiększonego o szacowaną wielkość zapasów w kwocie 1,9 miliona dolarów _ - podał AmRest w komunikacie. Z pozostałych 4 restauracji, 3 pozostaną dalej zarządzane przez AmRest, a jedna restauracja zostanie zamknięta.

Ponadto strony uzgodniły, iż w przypadku, gdyby EBITDA wygenerowana przez restauracje okazała się niższa niż 14,8 lub wyższa niż 15,1 milionów dolarów, nastąpi odpowiednia korekta ceny sprzedaży, w wysokości różnicy iloczynu EBITDA i mnożnika powiększonego o wielkość zapasów i ceny sprzedaży.

Finalizacja transakcji zależy od spełnienia dodatkowych warunków w szczególności zgody rady nadzorczej, zgody Applebee's International, zgody amerykańskiego urzędu antymonopolowego, zgód banków z którymi AmRest ma zawartą umowę kredytową oraz zgód wymaganych na podstawie umów najmu, których stroną jest sprzedający.

AmRest wszedł w posiadanie restauracji Applebee's w wyniku umów nabycia udziałów w Grove Ownership Holding, LLC za kwotę 62,7 milionów dolarów.

_ Spółka oczekuje, że zwrot osiągnięty na inwestycji przekroczy założenia spółki dotyczące wewnętrznej stopy zwrotu na inwestycji (IRR) wysokości 20 proc. _ - napisano.

Czytaj więcej w Money.pl
Są widoczne zmiany na rynku kredytów Takiego wyniku nie było od 2010 roku. Analitycy zaskoczeni, bo w końcu nastąpiło znaczące odbicie.
Fiat Auto Poland. Tyle samochodów wyprodukowali przez 20 lat Jak przekonują przedstawiciele Fiata, dzień powołania Fiat Auto Poland to jedna z dwóch najważniejszych dat związanych z obecnością firmy w Polsce.
Jak tanio kupić samochód do firmy Wydać jak najmniej
business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)