Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AmRest zapłaci za uchybienia?

0
Podziel się:

Firma nie przekazała do publicznej wiadomości informacji z lutego 2010 roku o zmianie stanu akcjonariatu.

AmRest zapłaci za uchybienia?
(Marufish/CC/Flickr)

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę pieniężną na AmRest Holdings SE. W trybie jednogłośnym postanowiono, że operator sieci restauracji ma zapłacić 80 tysięcy złotych. To cena za _ nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych spółki publicznej _ – podaje urząd w oficjalnym komunikacie.

Według komisji, AmRest nie przekazał do publicznej wiadomości informacji z lutego 2010 roku o zmianie stanu akcjonariatu. Chodzi o zmniejszenie zaangażowania funduszy, którymi zarządza BZ WBK AIB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA._ - Taka informacja do nas jeszcze nie dotarła. Musimy zapoznać się ze sprawą _ - komentuje przedstawiciel firmy w rozmowie z Manager.Money.pl.

AmRest zarządza międzynarodową siecią restauracji, która zatrudnia 18 tysięcy osób na terenie Europy Środkowo - Wschodniej. W swoim portfolio ma marki takie jak: KFC, Pizza Hut, Burger King, Applebee's czy Starbucks. Grupa prowadzi również restauracje własne - Freshpoint i Rodeo Drive, dysponując 226 punktami gastronomicznymi w kraju. W pierwszym kwartale 2011 roku przychody holdingu sięgnęły ponad 519 milionów złotych, a zysk netto wyniósł 13,5 miliona złotych.

Więcej o fast-foodach w Money.pl:
Zatrudnia 17 tys. osób, nie ma nawet gabinetu Przyjechał do Polski w 1993 roku, bo chciał obserwować przemiany ustrojowe. Dziś zarządza siecią restauracji na całą Europę Środkowo-Wschodnią.
Zobacz najdroższe fast-foody na świecie Nawet pizza z kawiorem i hamburger smażony na truflowym oleju nie mogą się równać z prezydencką frytką.
McDonald's bez hamburgerów? Już tak jest! Najbardziej znany fast food będzie zarabiał na zdrowym jedzeniu?
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)