Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność krrit
26.08.2011 08:59

Andrzej Siezieniewski zostanie prezesem Polskiego Radia

Po kilku dniach zwłoki Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma powołać dziś nowego prezesa Polskiego Radia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Dziś przed południem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma powołać nowego prezesa Polskiego Radia. Ta decyzja była oczekiwana we wtorek, jednak Krajowa Rada zdecydowała się na jej przełożenie z powodów formalnych - powiedziała Polskiemu Radiu rzeczniczka Rady, Katarzyna Twardowska.

Na początku sierpnia Rada Nadzorcza Polskiego Radia nominowała na to stanowisko Andrzeja Siezieniewskiego (na zdj.), który zwyciężył w drugim konkursie na prezesa spółki. Konkurs został powtórzony, ponieważ Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zgodziła się na powołanie na to stanowisko dotychczasowego prezesa PRSA, Jarosława Hasińskiego, zarekomendowanego przez Radę Nadzorczą.

Statut Polskiego Radia, zgodnie z ustawą medialną, przewiduje trzy osoby w zarządzie spółki. Dwie - Jolanta Wiśniewska i Henryk Cichecki pełnią już te funkcje od połowy lipca.

W drugim konkursie na prezesa PR startowało siedmiu kandydatów. Do ostatniego etapu Rada Nadzorcza dopuściła trzech. Poza Andrzejem Siezieniewskim - Krzysztofa Michalskiego, dziennikarza radiowego, który stał na czele spółki w latach 1993-1998, oraz Janusza Daszczyńskiego - byłego członka zarządu TVP oraz byłego szefa Telewizji Gdańsk i dyrektora polskiego pawilonu na Expo 2010 w Szanghaju.

Po rozstrzygnięciu konkursu, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia, Stanisław Jędrzejewski powiedział, że jej członkowie uznali Siezieniewskiego za kandydata, który najlepiej zna spółkę, a _ Polskie Radio wymaga szybkich decyzji dotyczących rozwoju i szybkiego zarządzania _. Kandydaturę Siezieniewskiego poparło sześciu członków Rady, jedna osoba się wstrzymała, nikt nie był przeciw.

Andrzej Siezieniewski przez wiele lat pracował w Polskim Radiu. Był reporterem, komentatorem, korespondentem w Moskwie, kierował redakcją dzienników Programu 1. Był także szefem Informacyjnej Agencji Radiowej, a od 2002 do 2006 roku - prezesem PRSA. Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki.

Inne wiadomości na temat KRRiT i mediów czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t88838.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/18;mln;zl;straty;bo;nie;placimy;abonamentu,145,0,811153.html) 18 mln zł straty. Bo nie płacimy abonamentu Sytuacja finansowa Polskiego Radia jest dramatyczna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t46567.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wkrotce;wszyscy;zaplacimy;abonament,212,0,806612.html) Wkrótce wszyscy zapłacimy abonament? Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce, by nie istniała możliwość nierejestrowania odbiorników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t14353.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/newsy/social-media/krrit-chce-zakazac-facebooka-trwa-dyskusja-19357) KRRiT chce zabronić Facebooka Na antenach radia i telewizji nie będzie można odsyłać do stron na Facebooku.
Tagi: działalność krrit, polskie radio, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz