Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
20.10.2012 11:03

Apple otworzył w Pekinie swój największy sklep w Azji

Sklep na głównej ulicy handlowej Pekinu ma powierzchnię 2300 m sześciennych. Tłum czekał na jego otwarcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Firma Apple otworzyła w Pekinie swój największy sklep w Azji, i zarazem szósty w Chinach kontynentalnych (bez Hongkongu). Jak podała prasa chińska, sklep na głównej ulicy handlowej Pekinu - Wangfujing, ma powierzchnię 2300 m sześciennych.

Krótko po otwarciu rano w sobotę rano (czasu lokalnego) sklep wypełnili klienci, a około stu osób czekało na zewnątrz, by wejść do środka - relacjonuje agencja AFP. Przypomina ona, że Chiny stały się dla Apple drugim rynkiem po USA, a niebawem powinny znaleźć się na pierwszym miejscu.

Jednocześnie, Apple był krytykowany po tym, jak tajwańska firma Foxconn, produkująca dla niego i kilku innych koncernów urządzenia elektroniczne, przyznała w środę, że w zakładach w prowincji Shandong zatrudniała osoby nieletnie, nawet w wieku 14 lat.

Jak napisał niedawno anglojęzyczny dziennik _ China Daily _, produkowane przez Apple iPady i iPhony stały się bardzo popularne wśród młodych Chińczyków, i szybko pojawiły się podróbki tych urządzeń, by zaspokoić popyt.

W zeszłym roku, według _ China Daily _, milicja przeprowadziła kontrole w 25 sklepach w mieście Kunming na południowym zachodzie kraju, które sprzedawały podrabiane produkty Apple.

Czytaj więcej w Money.pl
Apple zmniejszy iPada. Już za kilka dni Wcześniej Steve Jobs wykpił koncepcję mini-tabletu.
Protest. Przestali produkować iPhone'a 5? Przerwano produkcję iPhona 5 z powodu strajku w fabryce Faxconn w prowincji Zhengzhou Chinach.
Te marki warte są najwięcej Amerykańska firma konsultingowa Interbrand opublikowała ranking najbardziej wartościowych marek na świecie.
Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz