Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apple
30.09.2013 14:03

Apple pokonało Coca Colę. Oto najlepsze marki

Na decyzję autorów rankingu Best Global Brands, olbrzymi wpływ miał sukces nowych iPhone'ów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EastNews)

Według raportu firmy Interbrand, specjalizującej się w planowaniu strategii, analizach i wycenach marek, Apple znalazło się na pierwszym miejscu, jako najlepsza marka, w rankingu Best Global Brands 2013. W ten sposób firma z Cupertino wyprzedziła Coca-Colę, która na szczycie listy znajdowała się nieprzerwanie od 13 lat! Drugie miejsce zajęło Google.

Według Interbrand firmy nie zmieniają naszego życia tylko poprzez swoje produkty, ale także poprzez sposób swojego działania i wartości, jakimi się kierują i jakie chcą przekazać dalej. To właśnie dlatego, w tym roku numerem _ 1 _ jest Apple.

Na decyzję Interbrand niewątpliwie olbrzymi wpływ miał także sukces nowych iPhone'ów już w pierwszych dniach sprzedaży. Według firmy, Apple rewolucjonizuje sposób pracy, zabawy i komunikacji, stawiając bardzo wysoko poprzeczkę dla estetyki, prostoty i łatwości obsługi ich produktów.

Z punktu widzenia Interbrand, siły wewnętrzne Apple pozostały stabilne. Według nich Tim Cook, obecny CEO, który zastąpił na tym stanowisku Steve'a Jobsa, przeszedł pozytywnie okres próbny i sprawdził się w swojej funkcji, zbierając wokół siebie solidny zespół współpracowników.

Raport szacuje wartość marki Apple'a na 98,3 mld dol., a to oznacza aż 28-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wartość Coca-Coli także wzrosła, ale zaledwie o 2 proc. do 79,2 mld dol. To za mało, by zapewnić producentowi napojów gazowanych pierwsze miejsce.

Firma Interbrand będąca własnością Omnicom Group prowadzi ranking Best Global Brands (najlepsze globalne marki) od 2000 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Te marki warte są najwięcej Amerykańska firma konsultingowa Interbrand opublikowała ranking najbardziej wartościowych marek na świecie.
Giełdy w górę po rezygnacji Summersa Zniżkował jedynie indeks Nasdaq, gdyż pociągnął go w dół ponownie mocno tracący na wartości Apple.
Wygraj kamerę. Konkurs! Miał 100 par dżinsów i jeździł mercedesem bez rejestracji. Film o życiu Jobsa od dziś w polskich kinach.
Są drogie i się psują, a ludzie i tak za nie płacą Żeby kupić sobie iPhone'a brytyjskie nastolatki są gotowe na miesiąc odstawić swoje ulubione używki. Na czym polega fenomen popkulturowych zabawek?
Tagi: apple, business news, wiadomości, wiadmomości, nauka i wiedza, gospodarka, przemysł, manager, hi-tech, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz