Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przeprosiny
02.04.2013 12:12

Apple przeprasza swoich chińskich klientów

Szef Apple'a zamieścił przeprosiny na chińskojęzycznej stronie internetowej firmy, przyznając, że doszło do nieporozumień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(utor/CC/Flickr)

Firma Apple, ostro zaatakowana przez państwowe media w Chinach za _ arogancję _, _ ważniactwo _ i _ hipokryzję _, przeprosiła swych chińskich klientów, obiecując poprawę, głównie jeśli chodzi o politykę w zakresie naprawiania objętych gwarancją iPhone'ów.

Zastrzeżenia chińskich mediów wzbudziła przede wszystkim praktykowana przez Apple'a w Państwie Środka wymiana uszkodzonych podzespołów, co nie skutkuje przedłużeniem gwarancji, zamiast stosowanego na innych rynkach wymieniania uszkodzonego smartfona na nowy, z nową roczną gwarancją.

Szef Apple'a zamieścił przeprosiny na chińskojęzycznej stronie internetowej firmy, przyznając, że doszło do _ nieporozumień _, które mogły stworzyć wrażenie, że _ postawa Apple'a jest arogancka _.

Apple zapewnia, że poprawi łączność z klientami w Chinach i wzmocni nadzór nad autoryzowanymi sprzedawcami swych wyrobów. Sprzedawców tych jest w Chinach ponad 17 tys. Uszkodzone iPhone'y 4 i 4s mają być w okresie gwarancyjnym wymieniane na nowe, z nową gwarancją.

Rynek chiński jest dla Apple'a niezwykle ważny. W pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedaż wyrobów Apple'a wzrosła tam o 67 proc., do 6,8 miliarda dolarów, w porównaniu z pierwszym kwartałem 2012 roku; dane te obejmują także Hongkong i Tajwan. W grudniu ubiegłego roku, podczas pierwszego weekendu, kiedy na rynek chiński trafiły iPhone'y 5s, sprzedano ich tam 2 miliony.

Agencja Associated Press napisała we wtorek, że ataki na Apple'a w chińskich mediach _ zalatywały ekonomicznym nacjonalizmem _. AP zwróciła też uwagę, że chińscy konsumenci, którzy wprost uwielbiają wyroby Apple'a, zaczęli kpić z rządowej kampanii. Przy okazji odżyły skargi na stosunek wielu chińskich firm do klientów. Internauci zarzucają państwowym mediom, że nie reagują na złe traktowanie konsumentów przez chińskie przedsiębiorstwa.

Agencja AP wskazuje też, że Apple oparł się tendencji do zakładania w Chinach joint ventures i przenoszenia tam prac badawczo-rozwojowych. Niemniej jednak firma ta jest zdana na chińskie fabryki, produkujące iPhone'y, iPady i inne popularne urządzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Microsoft padł ofiarą hakerów. Zaatakowali... Microsoft jest kolejnym gigantem, który padł ofiarą ataku. W ostatnim czasie włamywacze obrali za cel takie korporacje jak Facebook czy Apple.
Ceny akcji Google'a biją historyczne rekordy. To nie koniec Twórca największej wyszukiwarki na świecie ma jednak dwa poważne problemy. Jakie - czytaj w analizie Money.pl.
Brazylia walczy z Apple. Zakażą iPhone'a? Według ustaleń dziennika Globo, Narodowy Instytut Własności Przemysłowej Brazylii ma we wtorek wydać decyzję i opublikować ją w swoim biuletynie.
Tagi: przeprosiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz