Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apple
02.01.2010 09:26

Apple uległ presji Pekinu

W iPhonach zablokowano dostęp do treści drażliwych dla komunistycznego reżimu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dpicker/CC/Flickr)

Kolejny amerykański koncern uległ presji ze strony Pekinu. W sprzedawanych w Państwie Środka telefonach iPhone firmy Apple zablokowano dostęp do treści drażliwych dla komunistycznych władz.

Abonenci sieci China Unicom, która jako jedyna ma w swojej ofercie iPhone, nie mogą korzystać co najmniej z 5 aplikacji, dotyczących duchowego przywódcy Tybetańczyków XIV Dalajlamy i Rebiji Kadir - szefowej Światowego Kongresu Ujgurów.

Dalajlama i Kadir są uznawami przez komunistyczne władze za wrogów publicznych, dążących do podziału Chin.

Amerykańskiwydawca magazynów komputerowych IDG News Service poinformował, że w telefonach iPhone na chińskim rynku została zablokowana m.in.możliwość dostępu do aplikacji z cytatami laureata Pokojowego Nobla.

ZOBACZ TAKŻE: Nokia: Kolejne zarzuty wobec Apple
Rzeczniczka koncernu Apple na region Azji i Pacyfiku Jill Tan oświadczyła, że firma _ dostosowuje się do miejscowych przepisów _ i nie we wszystkich państwach można korzystać z tych samych funkcji telefonu.

Chińscy cenzorzy nieustannie blokują dostęp do stron internetowych, na których umieszczane są treści niewygodne dla komunistycznych władz. Amerykańskie firmy takie jak Google czy Yahoo w zamian za możliwość rozwoju na chińskim rynku musiały zgodzić się na częściowe ocenzurowanie treści, do których swobodny dostęp maja internauci poza Państwem Środka.

Tagi: apple, business news, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, manager, polityka, media, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz