Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Apple zapłacił szwajcarskim kolejom 20 mln franków za wzór zegara

0
Podziel się:

Firma Apple zapłacił szwajcarskim kolejom SBB około 20 milionów franków (16,6 mln euro) za wykorzystanie wzoru słynnego zegara dworcowego.

Apple zapłacił szwajcarskim kolejom 20 mln franków za wzór zegara
(Apple.com)
bECGAkrp

Firma Apple zapłacił szwajcarskim kolejom SBB około 20 milionów franków (16,6 mln euro) za wykorzystanie wzoru słynnego zegara dworcowego - poinformował w weekendowym wydaniu szwajcarska gazeta _ Tages-Anzeiger _.

Apple naraził się na zarzut wykorzystania tego wzoru w oprogramowaniu swego iPada bez zgody SBB. W październiku osiągnięto porozumienie w sprawie licencji, ale warunków finansowych nie ujawniono.

Słynny dworcowy zegar z charakterystyczną czerwoną wskazówką sekundową zaprojektował w 1944 roku dla SBB inżynier Hans Hilfiker. Wzór okazał się bardzo popularny. Szwajcarskie koleje udostępniają licencje na jego wykorzystanie m.in. niektórym producentom zegarków ręcznych.

bECGAkrr

Spór z SBB był dla Apple'a bardzo niewygodny, ponieważ amerykański koncern sam bardzo dba o ochronę własnego wzornictwa i pozywa do sądu tych, którym zarzuca kopiowanie jego rozwiązań.

Czytaj więcej w Money.pl
Rusza sprzedaż Windows 8. Microsoft rzuca wyzwanie Apple'owi Według analityków to najważniejsza dla koncernu premiera od wydania Windows 95. Wraz z systemem na rynku pojawiają się nowe tablety.
Wall Street: Słaba sesja, ale zakończenie... Indeksy w Stanach Zjednoczonych początkowo traciły na wartości, ale pod koniec dnia odrobiły straty z początku sesji.
Apple zmniejszy iPada. Już za kilka dni Wcześniej Steve Jobs wykpił koncepcję mini-tabletu.
bECGAkrS
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)