Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ArcelorMittal wstrzyma się ze zwolnieniami

0
Podziel się

Największy na świecie producent stali nie będzie przeprowadzał restrukturyzacji do czasu przedstawienia przez KE planu, którego celem jest ochrona sektora stalowego.

ArcelorMittal wstrzyma się ze zwolnieniami
(ec.europa.eu)
bEgwBLcR

Największy na świecie producent stali ArcelorMittal nie będzie przeprowadzał restrukturyzacji swoich zakładów w Europie do czasu przedstawienia przez KE planu, którego celem jest ochrona sektora stalowego - ogłosił komisarz UE ds. przemysłu Antonio Tajani.

W zeszłym tygodniu zwrócił się on do ArcelorMittal, by grupa wstrzymała się z decyzjami o zamykaniu hut i zakładów do czasu zapoznania się z planem Komisji Europejskiej, który ma być gotowy do lata. Zwolnieniami dotknięte są zakłady m.in. we Francji, Belgii i Luksemburgu. Również polskie huty należące do stalowego giganta z powodu kryzysu muszą wstrzymywać produkcję.

Tajani spotkał się we wtorek z szefem grupy Lakshmi Mittalem. Na wieczornej konferencji prasowej poinformował, że ArcelorMittal nie będzie przeprowadzał dalszej restrukturyzacji do czasu przedstawienia przez KE planu dotyczącego sektora stali. Podkreślając, że jest to krok w dobrym kierunku, wezwał również rządy i związki zawodowe, by działały w tym samym duchu.

bEgwBLcT

_ - Komisja Europejska ze swojej strony jest zdeterminowana, by przygotować plan ws. rynku stali. Przedstawimy go w czerwcu _ - zapowiedział komisarz.

W Polsce działa spółka ArcelorMittal Poland, do której należy ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. W skład firmy wchodzi pięć hut: w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Do koncernu należą też Zakłady Koksownicze Zdzieszowice, czyli największy producent koksu w Europie. ArcelorMittal Poland zatrudnia ponad 12 tys. osób, a wraz ze spółkami zależnymi - ponad 15 tys. Od 2004 r. ArcelorMittal zainwestował w Polsce blisko 5 mld zł.

29 stycznia ArcelorMittal Warszawa wstrzymał czasowo produkcję na wydziałach stalowni i walcowni, odpowiednio na 9 i 11 dni. Jak tłumaczyła spółka, decyzja została podjęta na skutek utrzymującego się od wielu miesięcy drastycznego spadku zamówień na pręty żebrowane, które stanowią 40 proc. produkcji zakładu.

W całej Europie ArcelorMittal zatrudnia prawie 100 tys. ludzi.

bEgwBLcZ
Czytaj więcej w Money.pl
22 kraje podpisały tę umowę. Polska się waha Brak podpisu pod umową nie oznacza, że Polska nie będzie mogła przystąpić do jednolitego patentu w późniejszym terminie.
Europa wyjdzie z kryzysu? To jest niezbędne Sytuacja finansowa jest stabilniejsza na początku 2013 r. niż w poprzednich latach, ale by zapewnić, że Europa wyjdzie z kryzysu, potrzeba dalszych reform - oświadczył Mario Draghi.
ABW zatrzymuje właścicieli firm. To wielki spisek Szacunkowa wartość wypranych przez przedsiębiorców pieniędzy wynosi blisko ćwierć miliarda złotych.
bEgwBLdu
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)