Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wikileaks
25.01.2012 19:24

Assange będzie miał swój program

Nazwiska gości Assange'a nie zostały jeszcze ujawnione. Niezależni komentatorzy przewidują, że będą to osoby krytykujące kraje Zachodu, a szczególnie USA, za próby narzucenia innym narodom własnego stylu życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(New Media Days/Peter Erichsen/CC/Flickr)

*Krytykowana na świecie za radykalizm rosyjska telewizja Russia Today zamierza emitować talk - show prowadzony przez założyciela portalu Wikileaks Juliana Assange'a. Programy nagrywane są w Wielkiej Brytanii, gdzie Assange znajduje się pod aresztem domowym w oczekiwaniu na ewentualną ekstradycję do Szwecji lub USA. *

Program promowany jest przez producentów jako seria wywiadów z _ czołowymi graczami politycznymi, myślicielami i rewolucjonistami czyli tymi, którzy w mniemaniu autora będą kształtować świat jutra _. Nazwiska gości Assange'a nie zostały jeszcze ujawnione. Niezależni komentatorzy przewidują, że będą to osoby krytykujące kraje Zachodu, a szczególnie USA, za próby narzucenia innym narodom własnego stylu życia.

Założyciel portalu Wikileaks oskarżany jest przez szwedzki wymiar sprawiedliwości o popełnienie kilku przestępstw seksualnych. Natomiast Waszyngton rozważa postawienie go w stan oskarżenia za upublicznienie w internecie poufnych dokumentów.
Telewizja Russia Today, która będzie emitować jego programy, uznawana jest za blisko związaną z premierem Rosji Władimirem Putinem. To stacja ogólnoświatowa z siedzibą w Moskwie założona przez rosyjski rząd a jej właścicielem jest międzynarodowa agencja informacyjna RIA Novosti.

Zagraniczni i rosyjscy eksperci uważają, że propaguje ona idee proradzieckie, wspiera teorie spiskowe oraz krytykuje tak zwany _ zachodni porządek _. Przedstawiciele RT nie zgadzają się z taką oceną, ale przyznają, że korzystają z prawa do alternatywnego przekazu.

Więcej o Julianie Assange'u czytaj w Money.pl
"To WikiLeaks tworzy rewolucję." Ujawnią... Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks powiedział włoskiemu dziennikowi La Stampa, że ruch Okupuj Wall Street inspiruje się między innymi jego działalnością.
Assange: Nie zrobią ze mnie gwałciciela Proces o ekstradycję twórcy portalu WikiLeaks może potrwać kilka miesięcy.
Julian Assange dostanie Nobla? Szanse są małe, zgodnie oceniają eksperci. Nominacja Wikileaks to inicjatywa Norwega Snorre Valena.
Tagi: wikileaks, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz