Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atak hakerski na Sony rozpromował film. Zarobił już milion dolarów

W ubiegłym tygodniu Sony zawiesiła ogólnokrajową dystrybucję "Wywiadu ze Słońcem Narodu" na skutek ataku hakerskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wywiad ze Sloncem Narodu/Sony Pictures)

Kontrowersyjna komedia o zamachu na przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una w pierwszym dniu wyświetlania w ograniczonej dystrybucji zarobiła ponad 1 milion dolarów - poinformował producent filmu, wytwórnia Sony Pictures.

W ubiegłym tygodniu Sony zawiesiła ogólnokrajową dystrybucję _ Wywiadu ze Słońcem Narodu _ ("The Interview") na skutek ataku hakerskiego, jakiego ofiarą wytwórnia padła pod koniec listopada, a także pod wpływem gróźb pod adresem największych sieci kinowych w USA i Kanadzie. FBI o atak podejrzewa Koreę Płn.

We wtorek Sony podała, że film ukaże się w wybranych, mniejszych sieciach kinowych (łącznie ok. 320 placówek). To ok. 10 proc. zakładanej początkowo liczby kin mających wyświetlać tę komedię. Pierwsze pokazy odbyły się w czwartek. Film został też udostępniony przez Sony w internecie.

_ - Biorąc pod uwagę niezwykle trudne okoliczności, jesteśmy bardzo wdzięczni widzom w całym kraju, którzy poszli do kin na "Wywiad ze Słońcem narodu" w pierwszym dniu jego nietypowej dystrybucji _ - napisała w oświadczeniu wytwórnia Sony Pictures.

W komedii, która przysporzyła producentom tylu kłopotów, do autorów talk show z udziałem gwiazd z propozycją przeprowadzenia wywiadu nieoczekiwanie zgłasza się Kim Dzong Un, fan programu. CIA rekrutuje showmanów, aby podczas swojej wizyty w Pjongjangu dokonali zamachu na dyktatora.

Pierwotnie oczekiwano, że film, którego wyprodukowanie kosztowało 44 mln dolarów, w regularnej dystrybucji zarobi co najmniej 20 mln dolarów tylko podczas przedłużonego świątecznego weekendu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wywiad ze słońcem narodu, sony, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz