Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Austria wystawia na sprzedaż Alpy

0
Podziel się

Wystarczy 21 tys. euro i można mieć własny szczyt.

Austria wystawia na sprzedaż Alpy
(paalia/CC/Flickr)
bDIcBCEl

Austriacka Federalna Agencja Nieruchomości (BIG) wystawiła na sprzedaż dwa alpejskie szczyty w Karyntii niedaleko włoskich granic. Zdaniem pracownika agencji, zainteresowanie zakupem przejawiło już 20 klientów.

Starosta pobliskiej wioski Kartitsch nie kryje oburzenia twierdząc, że sytuacja finansowa Austrii nie jest tak tragiczna jak Grecji. Chodzi o dwa szczyty: każdy o wysokości ponad 2000 metrów o łącznej powierzchni półtora kilometra kwadratowego.

Szczyt Rosskopf kosztuje 21 tysięcy euro, a Grosse Kingat - 92 tysiące euro. Szczyty można nabyć w pakiecie za 121 tysięcy euro lub osobno. Oferty trzeba zgłaszać do 8 lipca.
Szczyty, z których roztacza się wspaniały widok na Alpy, zostały sklasyfikowane jako nieużytki rolne. Prowadzą na nie znane ścieżki turystyczne.

bDIcBCEn

Josef Aussenlechner - starosta turystycznej wioski Kartitsch liczącej 800 mieszkańców, która leży u podnóża gór, nie kryje rozgoryczenia. _ Naturalne bogactwa przyrody powinny należeć do całego narodu _ - twierdzi starosta. Gmina złożyła już ofertę kupna, ale może zapłacić jedynie symboliczną sumę w wysokości kilku tysięcy euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t75450.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szwajcarzy;nie;chca;reaktorow;jadrowych,46,0,847150.html) Szwajcarzy nie chcą reaktorów jądrowych Rząd ma stymulować wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a istniejące reaktory będą wyłączane, gdy skończy się założony czas ich eksploatacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t139920.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/kupil;ksiegarnie;za;53;mln;funtow,157,0,834205.html) Kupił księgarnie za 53 mln funtów HMV to sieć sklepów m.in. z muzyką, filmami i grami komputerowymi. Firma ma 170 mln funtów długów i jest pod presją banków, by pozyskać gotówkę na spłatę zobowiązań.
bDIcBCEO
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)