Autostrady w Polsce. Budimex proponuje nowe prawo o przetargach

Autostrady w Polsce. Budimex proponuje nowe prawo o przetargach

- Nie zmienia się otoczenie prawne inwestycji budowlanych, brakuje standardów wykluczania firm z rażąco niską ceną albo tych, które nie mają referencji - mówi w wywiadzie dla Money.pl Dariusz Blocher prezes Budimeksu. Przekonuje on, że ustawę o zamówieniach publicznych trzeba napisać od nowa.

- Problemy są po stronie ustawodawcy, a nie zamawiających. Nam relacje się poprawiły, choć nigdy nie były najgorsze - mówi Blocher.

 

W ocenie prezesa Budimeksu, konflikty zawsze będą się pojawiały, bo przy inwestycjach budowlanych nie zawsze wszystko można przewidzieć.

Materiał powstał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2015


- Zawsze jednak dotrzymywaliśmy słowa, wykonywaliśmy swoją pracę, nigdy nie uciekliśmy z budowy. Nie jesteśmy takim idealnym papierkiem lakmusowym, ale w rozmowach z kolegami z branży, słyszę, że rzeczywiście relacje z GDDKiA się poprawiły - mówi Blocher.

Jak przekonuje szef Budimeksu, zmiana związana jest z lepszą atmosferą, bo strony nie rozmawiają już ze sobą tylko w mediach, ale coraz częściej przy stole w sposób merytoryczny.

Prezes Blocher oczekiwałby też innego podejścia do przedsiębiorców, bo to przecież oni tworzą miejsca pracy i nie ma nic złego w tym, żeby z nimi rozmawiać i wsłuchiwać się w ich postulaty.

- 44 razy nowelizowano już ustawę o zamówieniach publicznych, a ma ona zaledwie 10 lat. Dobrze byłoby ją napisać od nowa - mówi prezes.

Więcej w materiale wideo.

Czytaj więcej w Money.pl
budimex, autostrada, gddkia, dariusz blocher
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
ANEK 55
83.4.192.* 2016-02-13 15:22
Trzeba napisać od nowa i to pilnie. Paragrafy i zapisy w sprawach technicznych muszą pisać spece z przygotowaniem technicznym a nie pajace od prawa czyli od niczego. Tak sami jak w prawie budowlanym nie mogą być nieostre gumowe fragmenty aby sobie papugi potem dywagowały bez końca.
jannnnn
83.24.91.* 2015-05-14 08:32
o jakich przetargach mówicie to fikcja
ech...
84.10.20.* 2015-05-12 11:55
Trzeba ale zmienić formę z przetargu na licytacje.. i to publiczne. Wtedy skończyłyby się wały i ustawki pod stołem. Dlatego też nasze rządowe sprzedawczyki nigdy się na to nie zgodzą.
Zobacz więcej komentarzy (10)