Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eec 2015
04.05.2015 12:07

Autostrady w Polsce. Budimex proponuje nowe prawo o przetargach

- 44 razy nowelizowano już ustawę, która ma dopiero dziesięć lat - wytyka w Money.pl Dariusz Blocher, prezes firmy Budimex.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Nie zmienia się otoczenie prawne inwestycji budowlanych, brakuje standardów wykluczania firm z rażąco niską ceną albo tych, które nie mają referencji - mówi w wywiadzie dla Money.pl Dariusz Blocher prezes Budimeksu. Przekonuje on, że ustawę o zamówieniach publicznych trzeba napisać od nowa.

- Problemy są po stronie ustawodawcy, a nie zamawiających. Nam relacje się poprawiły, choć nigdy nie były najgorsze - mówi Blocher.

W ocenie prezesa Budimeksu, konflikty zawsze będą się pojawiały, bo przy inwestycjach budowlanych nie zawsze wszystko można przewidzieć.

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )

- Zawsze jednak dotrzymywaliśmy słowa, wykonywaliśmy swoją pracę, nigdy nie uciekliśmy z budowy. Nie jesteśmy takim idealnym papierkiem lakmusowym, ale w rozmowach z kolegami z branży, słyszę, że rzeczywiście relacje z GDDKiA się poprawiły - mówi Blocher.

Jak przekonuje szef Budimeksu, zmiana związana jest z lepszą atmosferą, bo strony nie rozmawiają już ze sobą tylko w mediach, ale coraz częściej przy stole w sposób merytoryczny.

Prezes Blocher oczekiwałby też innego podejścia do przedsiębiorców, bo to przecież oni tworzą miejsca pracy i nie ma nic złego w tym, żeby z nimi rozmawiać i wsłuchiwać się w ich postulaty.

- 44 razy nowelizowano już ustawę o zamówieniach publicznych, a ma ona zaledwie 10 lat. Dobrze byłoby ją napisać od nowa - mówi prezes.

Więcej w materiale wideo.

Tagi: eec 2015, budimex, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz