Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
boeing 787
11.02.2013 11:08

Awaria Dreamlinerów. LOT: W kwietniu szansa na powrót

Loty testowe trwają , ale istnieje prawdopodobieństwo, że na przełomie marca i kwietnia samoloty mogą powrócić do eksploatacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/Reporter)

*W kwietniu Dreamlinery LOT powinny znowu zacząć latać. Rzecznik LOT Mark Kłuciński powiedział IAR, że do końca tygodnia powinien być znany harmonogram dalszych prac, związanych z samolotami, które zostały uziemione. *

Loty testowe trwają , ale istnieje prawdopodobieństwo, że na przełomie marca i kwietnia samoloty mogą powrócić do eksploatacji.

Rzecznik potwierdził, że według informacji firmy Boeing , to akumulatory są badane pod kątem przyczyn uziemienia maszyn. Jednak ostateczny werdykt w tej sprawie jeszcze nie zapadł.

Polskie linie lotnicze zawiesiły rejsy Boeingami 787 po usterkach technicznych. Podobne problemy mają z Dreamlinerami przewoźnicy z innych krajów. Od połowy stycznia wszystkie Dreamlinery zostały uziemione. 50 maszyn - w tym 2 należące do LOT-u - czeka na ziemi aż uda się wyjaśnić sprawę. Producent zawiesił też dostawy nowych egzemplarzy.

Czytaj więcej o problemach Boeinga w Money.pl
Dreamlinery do kosza? Nie mogą nic znaleźć Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia.
Wypłacą odszkodowanie za Dreamlinera? Swoje samoloty Boeing 787 tymczasowo uziemiły też Stany Zjednoczone, Indie, Chile i Etiopia.
Tagi: boeing 787, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz