Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awaryjne lądowanie w Glasgow. Dreamliner wrócił do Warszawy

0
Podziel się:

Dreamliner PLL LOT, który awaryjnie lądował na lotnisku w Glasgow, wrócił z pasażerami do kraju.

Awaryjne lądowanie w Glasgow. Dreamliner wrócił do Warszawy
(Aero Icarus/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))
bELhcnCJ

Dreamliner PLL LOT, który awaryjnie lądował na lotnisku w Glasgow, wrócił z pasażerami do kraju - poinformowała dzisiaj wieczorem rzecznik PLL LOT Barbara Pijanowska-Kuras. Dodała, że po sprawdzeniu okazało się, iż samolot jest sprawny.

Polski przewoźnik poinformował w piątek, że lecący z Chicago do Warszawy dreamliner lądował w szkockim Glasgow. Powodem był sygnał systemu przeciwpożarowego w luku bagażowym.

Po dokładnym sprawdzeniu maszyny okazało się, że jest ona sprawna i może ponownie zabrać na pokład pasażerów. Przyczyną lądowania w Glasgow był błąd jednego z czujników systemu przeciwpożarowego w luku bagażowym - poinformowała rzeczniczka.

bELhcnCL

Przewoźnik wyjaśnił, że po otrzymaniu komunikatu wygenerowanego przez ten system załoga, zgodnie z zasadami postępowania w takich przypadkach, wykonała procedurę bezpiecznego lądowania na najbliższym lotnisku.

W trakcie oczekiwania na wznowienie podróży pasażerowie otrzymali posiłki i napoje. _ - Podobnie zadbaliśmy o rodziny czekające na lotnisku w Warszawie. One także otrzymały kanapki i napoje _ - poinformowano w komunikacie. Samolot wylądował na warszawskim lotnisku Chopina około godziny 20.30.

Czytaj więcej w Money.pl

bELhcnDm
business news
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)