Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.03.2010 17:02

Aż 90 proc. światowych e-maili to spamy

Odsetek spamów w poczcie wciąż rośnie. Najgorzej jest na Węgrzech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TimYang.net/CC/Flickr)

Ponad 90 proc. e-maili wysyłanych na całym świecie to spamy - wynika z opublikowanego badania firmy Symantec, specjalizującej się w bezpieczeństwie informatycznym.

Odsetek spamów w poczcie wciąż rośnie. W 2002 r. wynosił zaledwie 14,8 proc., w ciągu 6 ostatnich miesięcy wynosił 86,3 proc., a w lutym przekroczył barierę 90 proc., osiągając 90,7 proc.

_ - To poziom symboliczny, ale bynajmniej nie zaskakujący. Ponieważ koszt wysłania e-maila jest bliski zeru, problem spamów będzie się nasilać _ - powiedział ekspert Symanteca, Eugenio Correnti.

Kraj, gdzie spamy są najuciążliwsze, to Węgry - stanowią tam one 95,7 proc. e-maili, a następnie Dania (94,9) i Włochy (94,7). Stosunkowo mało spamów dostają natomiast mieszkańcy Japonii (87,5) czy Bahrajnu (87,4).

Według Correntiego, około 85 proc. spamów wysyłają botnety, czyli grupy komputerów osobistych, nad którymi zdalną kontrolę przejęli hakerzy.

Pierwsze botnety pojawiły się w 1993 roku i ich liczba stale rośnie. Do infekowania kolejnych komputerów najczęściej używana jest poczta elektroniczna - wystarczy otwarcie spreparowanego załącznika czy kliknięcie na link z jakąś stroną internetową, by komputer stał się częścią botneta.

Czytaj w Money.pl
*Szybki internet w 2013 dla każdego w UE? * Unijna komisarz Neelie Kroes (na zdjęciu) chce ułatwić branży telekomunikacyjnej dostęp do funduszy strukturalnych.
*Szukasz pracy? Najlepiej przez internet * Już ponad 5 mln Polaków szuka pracy w największych portalach rekrutacyjnych. W 2009 roku firmy najczęściej zamieszczały ogłoszenia by szukać sprzedawców. Najwięcej internautów odwiedzało strony z ofertami pracy w budownictwie. To wnioski z analizy Money.pl
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz