Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sprzedaż samolotów
03.02.2010 13:14

Azjatyckie linie lotnicze największymi klientami Boeinga i Airbusa

Dwie firmy sprzedadzą tam przez najbliższe 20 lat 8 tys. samolotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(markjhandel/CC/Flickr)

*Obie firmy planują sprzedać w tym regionie przez najbliżesz 20 lat 8 tys. samolotów. Ich wartość wyniesie 1,2 biliona dolarów. *
BBC pisze, że przewoźnicy z Azji i rejonu Pacyfiku wyrastają na największych konsumentów samolotów na świecie. Powoli wyprzedzają Europę i Azję. W przeciągu dwóch najbliższych dekad na całym globie sprzeda się 25 tys. samolotów. Wychodzi więc na to, że w tę cześć globu trafi jedna trzecia ze wszystkich maszyn.

Boeing i Airbus upatrują więc Azji ratunku dla rynku lotniczego. - _ Uważamy, że region będzie grał wiodąca role w dźwiganiu naszej branży z kryzysu _- mówi Randy Tinseth, wiceprezes ds. marketingu w Boeing.

Boeing liczy na globalne ożywienie gospodarcze w tym roku i wzrost popytu na samoloty do 2012 roku. Firma stawia na Dreamlinera.

- _ W 2010 roku spodziewamy się ożywienia gospodarczego, a w 2011 roku odzyskania rentowności przez linie lotnicze _ - mówi Tinseth. W wyniku tego powinien wrócić popyt na samoloty w 2012 roku - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: sprzedaż samolotów, boeing, airbus, ratunek, azja, sprzedaż, samoloty, kryzys, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz