Notowania

Przejdź na
alkohol
13.04.2011 19:40

Badają, czy kupujemy podrobiony alkohol

Celnicy i inspektorzy Inspekcji Handlowej już zaczęli kontrole w sklepach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paha_l/Dreamstime)

Celnicy i inspektorzy Inspekcji Handlowej sprawdzają, czy napoje alkoholowe sprzedawane w sklepach, marketach i lokalach gastronomicznych nie są podrabiane - podał dziś resort finansów. Kontrola ruszyła w środę o 17.00.

Kontrolerzy prowadzą w siedmiu województwach akcję sprawdzania wprowadzanych do obrotu alkoholi. Chodzi m.in. o to, czy nie są one sprzedawane z naruszeniem ustawy o akcyzie.

_ Celem jest ochrona zdrowia konsumentów poprzez eliminację z obrotu handlowego podrobionych wyrobów alkoholowych, do produkcji których użyto odkażonego alkoholu etylowego bądź alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz ochrona legalnie działających producentów wyrobów alkoholowych przed nieuczciwą konkurencją _ - napisano w komunikacie.

Resort podał, że kontrolerzy w punktach sprzedaży będą sprawdzać legalność wyrobów alkoholowych w taki sposób, by nie zakłócić pracy placówek handlowych i gastronomicznych w okresie przedświątecznym. W tym czasie - wg MF - _ występuje podwyższone ryzyko nieprawidłowości z powodu zwiększonego obrotu alkoholem _.

W punktach kontrolerzy pobiorą próbki, które zostaną przebadane w laboratoriach celnych oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Kontroli zostanie poddana autentyczność banderoli oraz zgodność wyrobu z oznaczeniem na niej. Wyniki badań laboratoryjnych będą znane za ok. miesiąc.

W 2010 r. Służba Celna zlikwidowała 30 nielegalnych rozlewni alkoholu oraz wykryła 4,5 tys. nieprawidłowości związanych z jego produkcją i sprzedażą, zatrzymując 260 tys. litrów nielegalnych wyrobów. W działaniach kontrolnych uczestniczy kilkuset funkcjonariuszy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t112259.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsze;zatrzymania;za;zakazany;handel;dopalaczami,146,0,685970.html) Pierwsze zatrzymania za "zakazany" handel dopalaczami Za złamanie zakazu Sanepidu i otwarcie sklepu grozi więzienie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t100154.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/skarbowka;rusza;na;lowy;w;kurortach,114,0,640114.html) Skarbówka rusza na łowy w kurortach Kontrolerzy wkroczą przede wszystkim do sklepów i punktów usługowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t85459.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/skarbowka;coraz;gorzej;kontroluje;siec,34,0,806946.html) Skarbówka coraz gorzej kontroluje sieć Choć aktywność fiskusa wzrosła o 40 procent, nie dało to wymiernych efektów.
Tagi: alkohol, kontrole, sklepy, celnicy, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz