Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank of America planuje redukcję. Tysiące na bruk

0
Podziel się:

Mimo inwestycji Warrena Buffeta potężny bank musi ciąć, by znów wyjść na prostą.

Bank of America planuje redukcję. Tysiące na bruk
(MoneyBlogNewz/CC/Flickr)

Bank of America zamierza w ciągu najbliższych kilku lat radykalnie zmniejszyć liczbę zatrudnionych.

Dzięki redukcji bank ma zaoszczędzić około 5 mld dolarów rocznie. Ma to pomóc w poprawieniu kondycji BoA, który boleśnie odczuł skutki kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA - donosi _ BBC. _

W ramach reorganizacji BoA zamierza także sprzedawać niektóre swoje aktywa. W ubiegłym miesiącu właściciela zmieniło 10 proc. udziałów w China Construction Bank.

Wartość akcji BoA w tym roku zmalała mniej więcej o połowę. Bo pojawiły się obawy, że w obliczu spodziewanej, drugiej fali recesji bank może zdecydować się na emisję nowych akcji, by sprostać wymogom co do wysokości kapitału.

Zobacz także: BoA planuje ostrą redukcję zatrudnienia (AP, ang.):

Sytuację poprawiła na chwilę zapowiedź Warrena Buffeta, który poinformował w ubiegłym miesiącu, że zainwestuje w BoA 5 mld dolarów. Ale później akcje znowu zaczęły tracić na wartości.

Czytaj więcej o kondycji BoA w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t79350.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bank;of;america;zapowiada;kolejne;ciecia,150,0,895126.html) Trafią na bruk, bo akcje giganta wciąż pikują Bank of America zwolni jeszcze w tym kwartale 3500 osób. To część planu restrukturyzacji firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t79350.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hipoteki;doluja;giganta;z;usa,155,0,813979.html) Hipoteki dołują giganta z USA Bank of America Merrill Lynch poinformował, że zysk w pierwszym kwartale był aż o 38 proc. niższy niż przed rokiem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)