Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwa firm budowlanych? Bo nie uczą się na błędach

0
Podziel się:

Firmy powtarzają błędy tych, które zbankrutowały przy budowie autostrad.

Bankructwa firm budowlanych? Bo nie uczą się na błędach
(Joyfull/Dreamstime)

Kolej powiela błędy drogowców. Kontrakty dostają ci, którzy zejdą z ceną poniżej kosztów.

W tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają wydanie na inwestycje rekordowej kwoty 5 miliardów złotych. W 2013 roku wydatki wzrosną do 8 miliardów złotych. Tak duże nakłady miały być szansą na godziwe zyski dla firm budowlanych, które sparzyły się na kontraktach autostradowych.

Ale z powodu fatalnych zasad przetargów i silnej konkurencji na PKP przenosi się choroba, która doprowadziła do krachu wykonawców budujących wcześniej dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Gazeta pisze, że kontrakty znów dostają te firmy, które godzą się na zejście dużo poniżej realnych kosztów przedsięwzięcia.

Wykonawcy apelują do PKP o odrzucanie ofert skalkulowanych na podstawie rażąco niskiej ceny i wprowadzenie indeksacji wartości kontraktów.

W tym tygodniu wystartuje zapowiadany przez ministra transportu Sławomira Nowaka program rewitalizacji, czyli remontów 9 odcinków szlaków kolejowych w całej Polsce. Żaden z postulatów firm wykonawczych nie zostanie uwzględniony przy rozstrzyganiu konkursów.

Czytaj więcej w Money.pl
Bilet na pociąg kupisz już przez komórkę Na razie dotyczy to biletów na ekspresy, ale docelowo usługa ma objąć wszystkie pociągi przewoźnika.
Od dziś spore utrudnienia na kolei. Gdzie? Podróżni muszą przygotować się na przesiadki do zastępczej komunikacji na trasie między Katowicami, Krakowem i Tarnowem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)