Notowania

bankructwa firm w polsce
02.01.2013 07:03

Bankructwa firm w Polsce. Fatalne liczby potwierdzają zapaść?

Bankructwa zakończone sądowym wyrokiem to tylko niewielki wycinek obrazu pogarszającej się kondycji przedsiębiorstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kadmy/Dreamstime)

W ubiegłym roku zbankrutowało o jedna piąta firm więcej niż rok wcześniej. Tak wynika z danych Coface Poland, na które powołuje się _ Dziennik Gazeta Prawna _. Polskie sądy ogłosiły bankructwa 877 przedsiębiorstw. To wynik najgorszy od ośmiu lat - podkreśla gazeta.

Bankructwa zakończone sądowym wyrokiem to tylko niewielki wycinek obrazu pogarszającej się kondycji przedsiębiorstw. Statystyka nie uwzględnia przypadków, w których przedsiębiorcy zawieszają działalność albo sami zamykają interes.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dodaje, że za ponad 20-procentową dynamikę wzrostu liczby bankructw w ubiegłym roku odpowiedzialne są głównie dwa sektory. Pierwszy to branża budowlana.

Upadali deweloperzy, którzy mają problem ze sprzedażą mieszkań wybudowanych w ciągu ostatnich dwóch lat, i duże firmy zajmujące się inwestycjami infrastrukturalnymi. Drugą z branż z podobnym udziałem w ogólnej liczbie bankructw jest handel detaliczny.

Czytaj więcej w Money.pl
Fatalnie w polskich firmach. Upadło... Coraz więcej firm w Polsce bankrutuje - wynika z raportu firmy Euler Hermes. W listopadzie upadło 86 firm, a w ciągu jedenastu miesięcy tego roku 860 spółek.
Dramatyczne prognozy. Niemal tysiąc firm zbankrutuje W sierpniu nie nastąpiło typowe dla tego miesiąca sezonowe obniżenie liczby upadłości - głosi najnowszy raport KUKE.
Przez to zjawisko jest coraz trudniej o pracę W ciągu ośmiu miesięcy opublikowano ogłoszenia o upadłości 623 polskich przedsiębiorstw wobec 507 w tym samym okresie 2011 roku.
Tagi: bankructwa firm w polsce, firmy, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz