Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwa polskich firm. Najgorzej w budowictwie

0
Podziel się:

Coraz więcej firm w Polsce bankrutuje - wynika z raportu firmy Euler Hermes. W listopadzie upadło 86 firm, a w ciągu jedenastu miesięcy tego roku 860 spółek.

Bankructwa polskich firm. Najgorzej w budowictwie
(Gawalkiewicz/REPORTER)

Coraz więcej firm w Polsce bankrutuje - wynika z raportu firmy Euler Hermes. W listopadzie upadło 86 firm, a w ciągu jedenastu miesięcy tego roku 860 spółek. Autorzy raportu podkreślają, że to znacznie więcej niż w tym samym okresie 2011 roku.

_ - W dalszym ciągu budownictwo jest branżą, w której odnotowano najwięcej upadłości _- zaznacza jeden z autorów raportu Grzegorz Błachnio. Do końca ubiegłego miesiąca upadło 259 firm budowlanych, czyli prawie 2 razy więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku.

Trudna sytuacja utrzymuje się również w branży transportowej. Kłopoty ma także branża meblarska, co ma związek ze spowolnieniem gospodarczym w Europie.

Grzegorz Błachnio dodaje, że w dalszym ciągu najmniej firm upada w województwie łódzkim. W listopadzie odnotowano tam mniej upadłości niż w tym samym czasie roku poprzedniego. Przyszły rok pod względem upadłości też będzie bardzo trudny - dodają eksperci.

Czytaj więcej w Money.pl
Te firmy mogą zbankrutować. Mają zatory Z odpływem zamówień borykają się zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa.
Te firmy najmocniej stymulują gospodarkę Zatrudnienie rosło najszybciej w firmach internetowych - podkreśla Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)