Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barcelona zamyka główne ulice. Będą weekendowymi deptakami

0
Podziel się:

Paseo de Gracia, przy którym mieszczą się najelegantsze butiki i stoją kamienice Antonia Gaudiego, w weekendy będzie niemal na całej długości dostępna dla pieszych.

Przy Paseo de Gracia stoi zaprojektowana przez Gaudiego Casa Mila.
Przy Paseo de Gracia stoi zaprojektowana przez Gaudiego Casa Mila. (Bartosz Wawryszuk)
bEJXXMnF

Zamienić główne ulice miasta w pasaże bez samochodów - taką decyzję podjęły władze Barcelony. Zdecydowały, że w weekendy zamkną dla ruchu kołowego dwie, główne arterie - Diagonal i Paseo de Gracia. Władze stolicy Katalonii chcą, aby ulice te stały się miejscem spotkań i spacerów Barcelończyków.

Diagonal, czyli przekątna - liczy ponad 10 km i przecina całe miasto. W weekendy w miejski deptak, zostanie zamieniony centralny 3-kilometrowy odcinek ulicy. Paseo de Gracia, przy którym mieszczą się najelegantsze butiki i stoją kamienice Antonia Gaudiego, będzie niemal na całej długości dostępne dla pieszych.

Na zamkniętych arteriach od 9.00 do 17.00 odbywać się będą koncerty, odczyty, zajęcia z yogi i gimnastyki. Można też będzie wypożyczyć krzesła, leżaki i stoliki. Pomysł będzie realizowany od marca i władze Barcelony zapowiedziały, że jeśli się przyjmie, obejmie kolejne ulice.

bEJXXMnH

Barcelona nie jest pierwszym miastem, które zamienia w weekendy centralne ulice na parki i deptaki. Wcześniej zrobiono to w Londynie, Sao Paulo i Medelin.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJXXMoi
business news
KOMENTARZE
(0)