Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Beatyfikacja Jana Pawła II to ogromny koszt

0
Podziel się

Organizacja wydarzenia będzie kosztować władze Rzymu co najmniej pięć milionów euro.

Beatyfikacja Jana Pawła II to ogromny koszt
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)
bEhIDuCt

Organizacja uroczystości kosztować będzie władze Rzymu co najmniej pięć milionów euro. Jak się przypuszcza, na uroczystości przybędzie mniej niż milion pielgrzymów. Początkowo mówiło się o dwóch milionach.

Narady organizatorów beatyfikacji, zarówno ze strony watykańskiej jak i władz cywilnych, otoczone są ścisłą tajemnicą. Do mediów dostała się jednak informacja o kosztach, jakie poniesie Wieczne Miasto w związku z zaplanowaną na 1 maja ceremonią na placu św. Piotra. Szacuje się je na pięć milionów euro.

Nie ma jednak w tej sumie wydatków, które poniesie Watykan w związku z przygotowaniem placu, jego nagłośnieniem i przekazem obrazu do innych miejsc Rzymu, gdzie zgromadzą się pielgrzymi. Z kasy rzymskiego ratusza pokryte zostaną wydatki na służbę miejską, zakład oczyszczania oraz bezpłatną tego dnia komunikację.

bEhIDuCv
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t128771.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;czarter;do;rzymu;na;beatyfikacje,93,0,765277.html) Będzie czarter do Rzymu na beatyfikację Z łódzkiego lotniska na uroczystości beatyfikacyjne poleci czarterowy samolot.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t113509.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beatyfikacja;papieza;pelne;hotele;cenowy;boom,219,0,762587.html) Beatyfikacja papieża: Pełne hotele, cenowy boom Ceny zaś wzrosły od 100 do 300 procent. W rejonie Watykanu zajęte są już wszystkie miejsca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t97742.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;infolinia;dla;jadacych;na;beatyfikacje,51,0,761907.html) Będzie infolinia dla jadących na beatyfikację Przed beatyfikacją Jana Pawła II uruchomi ją polska ambasada w Rzymie.
bEhIDuCW
KOMENTARZE
(0)