Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spam
20.05.2009 06:05

Będą wysokie kary za spam

Za rozsyłanie niechcianych informacji trzeba będzie zapłacić nawet 100 tysięcy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(judgmentalist/CC/Flickr)

_ Rzeczpospolita _ pisze, że użytkownicy sieci przestaną być bezbronni wobec niezamówionych listów, które zapychają skrzynki e-mailowe. Za rozsyłanie spamu trzeba będzie zapłacić do 100 tysięcy złotych.

Gazeta, powołując się na dane firmy Panda Security, podaje, że spam to około 90 procent e-maili, które trafiają do naszych skrzynek, a Polska jest na szóstym miejscu wśród _ producentów _ spamu.

Ministerstwo Infrastruktury zamierza ukrócić ten proceder, wprowadzając zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Projekt przewiduje, że powstanie specjalna komórka, tak zwany spam-box, do której będzie można zgłaszać przypadki spamu.

Według nowego polskiego prawa, spamerzy mają być karani finansowo. Minimalna kara za rozsyłanie niezamówionych e-maili lub esemesów wyniesie 100 złotych. W drastycznych przypadkach rozsyłający i zarabiający na tym zapłacą znacznie więcej, bo nawet 100 tysięcy złotych.

Tagi: spam, kara, prawo, polska, ministerstwo, infrastruktury, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz