Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Będzie Jacko-Musical w cyrku

0
Podziel się

Firma zarządzająca spadkiem króla Popu Michaela Jacksona zarobiła już 250 milionów dolarów.

Będzie Jacko-Musical w cyrku
(Asim Bijarani/CC/Flickr)
bEroOKKZ

Po śmierci Michaela Jacksona promocja jego artystycznego dorobku nabrała przyspieszonego tempa. Chce na tym skorzystać także *Cirque du Soleil*, który przygotowuje Jacko-Musical. **

_ - Śmierć nie jest strasznym krokiem kariery - _mówi Craig Marks, szef magazynu muzycznego _ Billboard _. Sprawdza się to na pewno w przypadku Michaela Jacksona. Od czasu nagłej śmierci _ Króla Popu _ 25 czerwca 2009 r., John Branca i John McLain, pełnomocnicy upoważnieni do zarządzania jego spadkiem, próbują gorączkowo zadbać o interesy zadłużonego za życia muzyka.

Sprzedawane są niepublikowane dotychczas piosenki i płyty DVD, projektowane gry wideo i lalki, licytowane ubrania i meble. Umowa z wytwórnią płytową Sony Music przyniosła firmie zarządzającej spadkiem - _ The Estate of Michael Jackson _ - 250 milionów dolarów.

bEroOKLb

- _ Robimy duże postępy w staraniach rozwiązania problemów finansowych, które odziedziczyliśmy _, mówi Branca. Według doniesień mediów zobowiązania Jacksona wynosiły ostatnio 400 milionów dolarów.

fot: PAP/EPAfot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/michael;jackson;nie;zyje,galeria,2564,0.html)Czar wokół Michaela Jacksona nie może prysnąć, dlatego trafi pod kopułę namiotu cyrkowego. Kanadyjska grupa artystyczna Cirque du Soleil pracuje właśnie nad musicalem o życiu Jacksona, którego premiera odbędzie się jesienią 2011 roku. Cyrk pracuje także nad trójwymiarowym show, który powstanie we współpracy z operatorem hoteli i kasyn MGM Mirage i będzie wystawiany w Las Vegas. Guy Laliberte, twórca Cirque du Soleil, nazywa projekt _ kreatywnym wyzwaniem _.

Według szefa Cirque du Soleil Daniela Lamarre, rozmowy na temat ewentualnego show prowadzone były z Jacksonem już przed sześciu laty. Teraz doszło do porozumienia z rodziną nieżyjącego artysty. _ - Nasza rodzina jest zachwycona, że Cirque du Soleil chce w ten sposób oddać hołd mojemu synowi _ - mówi Katherine Jackson, matka Michaela.

Tego typu projekty są dla opinii publicznej zarówno spektakularne jak i sporne. Z powodu nagłej śmierci Jacksona firmy jak Sony czy Anschutz Entertainment_ _Group (AEG) straciły najpierw wiele pieniędzy, ponieważ zainwestowały w przygotowania zakrojonych na szeroką skalę koncertów Jacksona.

bEroOKLh

Film _ This Is It _, dokumentujący przygotowania do pożegnalnej trasy koncertowej muzyka, wszedł na ekrany kinowe kilka miesięcy po śmierci Jacksona. Pod względem komercyjnym film okazał się sukcesem zarabiając na całym świecie 260,8 miliona dolarów. Za prawa do materiałów filmowych wytwórnia Sony zapłaciła 60 milionów dolarów.

Pod względem biznesowym marka Michael Jackson odnosi nadal sukcesy. Bezpośrednio po śmierci artysty sprzedaż jego płyt poszybowała w górę: Według Nielsen Sound Scan, 8,3 miliona egzemplarzy sprzedanych płyt dało Michaelowi Jacksonowi tytuł najchętniej kupowanego artysty w 2009 roku.

W porównaniu do USA fascynacja Jacksonem w Europie utrzymuje się w normie. Największym wydarzeniem ma być czerwcowy koncert w Rzymie, z okazji pierwszej rocznicy śmierci artysty. Czy organizowany przez brata Michaela, Marlona Jacksona, koncert okaże się sukcesem, nie wiadomo.

Europejscy fani są sceptyczni wobec bezlitosnej promocji _ Króla Popu _. Wielkim show miał być w ubiegłym roku megakoncert w Wiedniu. Jednak organizowany przez Jermaina Jacksona koncert nie odbył się z powodu nikłego zainteresowania. Odwołany został także planowany na czerwiec bieżącego roku koncert w Londynie.

bEroOKLi
bEroOKLC
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)