Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie jedna ładowarka do wszystkich komórek

0
Podziel się:

Zastąpi ponad 30 różnych modeli, znajdujących się na unijnym rynku. Ma być ekologiczna.

Będzie jedna ładowarka do wszystkich komórek
(ALEAIMAGE/iStockphoto)
bESkfZeJ

Dobra wiadomość dla właścicieli telefonów komórkowych. Koniec z różnymi ładowarkami - będzie jedna, uniwersalna i pasująca do wszystkich modeli. W Brukseli zaprezentowano jej prototyp.

W prezentacji wzięli udział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Antonio Tajani oraz Bridget Cosgrave, dyrektor generalna DigitalEurope, największego stowarzyszenia europejskiego przemysłu technologii cyfrowej.

_ - Z różnymi ładowarkami jest tylko zamieszanie _ - argumentowali najwięksi producenci komórek, którzy porozumieli się i zdecydowali o ujednoliceniu standardów. Jedna, uniwersalna ładowarka ze złączem micro USB zastąpi ponad 30 różnych znajdujących się na unijnym rynku.

bESkfZeL

Jeszcze w tym roku w sklepach powinny pojawić się nowe zasilacze do komórek z funkcją obsługi danych, czyli takich, które mogą być podłączone do komputera i umożliwiają przegrywanie zdjęć, plików i muzyki. _ _

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t34312.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/jak;zmienic;operatora;i;zachowac;numer;krok;po;kroku,40,0,694568.html) Jak zmienić operatora i zachować numer. Krok po kroku - Dzięki nowym rozwiązaniom skorzystają miliony Europejczyków _ - mówiła Bridget Cosgrave. Na wprowadzenie jednej, uniwersalnej ładowarki od lat naciskała Komisja Europejska. _ - To jest mała rewolucja, ułatwienia dla obywateli, które będą też z korzyścią dla środowiska _ - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Antonio Tajani.

Bo nowa ładowarka do komórek ma być przyjazna dla środowiska. Poza tym jej wprowadzenie na rynek ograniczy produkcję tysięcy zbędnych odpadów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t91487.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/od;1;lipca;znow;tanieje;roaming;w;unii,103,0,637799.html) Od 1 lipca znów tanieje roaming w Unii O 20 procent spadną ceny za korzystanie z internetu. Znikną opłaty za wiadomości głosowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t89267.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jak;pozbyc;sie;sms-owego;spamu,121,0,734073.html) Jak pozbyć się SMS-owego spamu Masz dość reklam, przesyłanych na Twoją komórkę? Radzimy, jak się od nich uwolnić.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t91771.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uokik;po;stronie;klientow;pietnuje;praktyki;orange,25,0,701721.html) UOKiK po stronie klientów. Piętnuje praktyki Orange Operator nie może rozwiązać umowy bez powiadomienia.
bESkfZfm
KOMENTARZE
(0)