Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
branża motoryzacyjna
25.04.2013 06:45

Będzie praca w Polkowicach

Spółka Sanden Manufacturing Poland, produkująca kompresory do klimatyzacji dla branży motoryzacyjnej rozbuduje swoją fabrykę w Polkowicach. Firma chce zatrudnić stu nowych pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RainerPlendl/iStockphoto)

Co najmniej 95 mln zł przeznaczy na rozbudowę swojego zakładu w Polkowicach (Dolnośląskie) spółka Sanden Manufacturing Poland, produkująca kompresory do klimatyzacji dla branży motoryzacyjnej. Firma chce zatrudnić co najmniej stu nowych pracowników.

Jak powiedział wczoraj dyrektor departamentu rozwoju Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Wiesław Sowiński, firma zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu, ponieważ przygotowuje się do przejęcia produkcji od swoich siostrzanych zagranicznych zakładów. _ - Oznacza to m.in. zakup nowych, specjalistycznych urządzeń, które pozwolą na zwiększenie mocy produkcyjnej _ - dodał.

Sanden Manufacturing Poland działa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 2004 r. Dotychczas firma zainwestowała na Dolnym Śląsku ponad 410 mln zł i zatrudnia obecnie ponad 500 osób.

_ - Polski zakład jest bardzo dobrze oceniany przez władze koncernu i jest jednym z najlepiej rozwijających się oddziałów Sanden Corporation na świecie. My także bardzo pozytywnie oceniamy działania firmy, która w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników zacieśnia współpracę ze szkołami w regionie _ - zaznaczył Sowiński.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 r. i obejmuje swoimi granicami teren o powierzchni ponad 1000 ha w trzynastu podstrefach. Funkcjonują w niej m.in. takie firmy jak Volkswagen Motor Polska, grupa Toyota, CCC, Hormann i Sitech.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd dołoży pieniędzy do nowych samochodów? Wicepremier Piechociński ujawnił, co rząd chce zrobić dla firm motoryzacyjnych. Powiedział też, co z dalszymi zwolnieniami.
Polacy wciąż są kupują te samochody Jeśli kupować używany samochód to czarny, niemiecki i z silnikiem Diesla - tak myśli większość Polaków szukających używanego auta.
Chcą wydać 3,8 mld euro. Praca dla 27 tys. PAIiIZ prowadzi obecnie 152 projekty inwestycyjne o łącznej wartości 3,8 mld euro, które mogą stworzyć 26 tys. 902 miejsca pracy.
Tagi: branża motoryzacyjna, fabryka, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, z rynku, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz