Notowania

pkp
05.11.2013 06:10

Będzie strajk w Przewozach Regionalnych

Rozmowy zakończyły się fiaskiem, gdyż przez pół roku ani ministerstwo transportu, ani marszałkowie, którzy są właścicielami spółki, nie przedstawili propozycji rozwiązania sporu - uważają związkowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)
Leszek Miętek, szef Federacji Związków Zawodowych Pracowników

Strajk w spółce jest już pewny. Przyczyną jest brak porozumienia w sprawie gwarancji zatrudnienia dla pracowników podczas planowanego podziału spółki. Marszałkowie i zarząd spółki nie chcieli dać takiej gwarancji, a związkowcy mają już zgodę załogi spółki na akcję strajkową.

Dziś Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP przedstawi informacje o planie strajku. Na razie nie jest znana data ani dokładna forma protestu.

Rozmowy zakończyły się fiaskiem, gdyż przez pół roku ani ministerstwo transportu, ani marszałkowie, którzy są właścicielami spółki, nie przedstawili propozycji rozwiązania sporu - tłumaczy Leszek Miętek, szef Federacji Związków Zawodowych_ . - Odpowiedzią było powoływanie kolejnych spółek wojewódzkich i intensyfikowanie prac nad podziałem Przewozów Regionalnych _ - dodaje Leszek Miętek.

Jego zdaniem, nowe struktury spółki powinny być budowane z udziałem obecnych pracowników. _ - Były już próby zatrudniania ludzi spoza kolei. Skutki widzieliśmy w postaci skandalu na Śląsku w grudniu, a kolejne zobaczymy w tym roku w kujawsko-pomorskim, gdzie pracowników Przewozów Regionalnych nie zatrudnia Arriva _ - mówi Miętek.

Związkowcy nie zgadzają się z argumentem, że w spółce jest zatrudnionych zbyt wielu pracowników.

W referendum strajkowym przeprowadzonym w dniach 5-26 sierpnia w zakładach spółki Przewozy Regionalne udział wzięło 56,4 procent załogi, w związku z czym jest ono ważne, a wyniki wiążące. Aż 96 procent pracowników biorących udział w referendum opowiedziało się za podjęciem strajku w przypadku fiaska rozmów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz