Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Belgia zaostrza reklamowanie alkoholu

0
Podziel się:

inister zdrowia tego kraju porozumiała się z producentami i dystrybutorami napojów wyskokowych.

Belgia zaostrza reklamowanie alkoholu
(Simon Aughton/CC/Flickr)

Belgia wprowadza ograniczenia w reklamach alkoholu. Minister zdrowia tego kraju porozumiała się z producentami i dystrybutorami napojów wyskokowych.

Od kwietnia będą zakazane reklamy alkoholu na portalach społecznościowych, odwiedzanych przede wszystkim przez ludzi młodych i na blogach. Nie będzie też go można reklamować w gazetach i czasopismach dla młodzieży.

Belgijski rząd tłumaczy, że zaostrzenie przepisów jest konieczne, bo rośnie liczba młodych ludzi nadużywających alkoholu, zachęcanych do picia właśnie reklamami. Z niedawno opublikowanych danych wynika, że przeciętnie Belgowie mają niecałe 13 lat, kiedy po raz pierwszy sięgają po alkohol, część z nich upija się w wieku 14 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Po alkoholu śpi się gorzej Sen po alkoholu daje mniej odpoczynku, a osoby, które wcześniej nie chrapały, zaczynają chrapać.
Policjant prowadził po pijanemu. Zwolnią go? Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.
Wyborowa zakończyła produkcję. Przenosi się W ostatnim roku rozlano tu 14,8 mln litrów wódki. Teraz zarząd spółki postanowił przenieść produkcję do Zielonej Góry.
Izby wytrzeźwień znikną na dobre? Dotychczasowe zapisy straciły ważność, na nowe musimy jeszcze poczekać. Ale eksperci cieszą się z decyzji prezydenta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)