Notowania

Przejdź na
bernanke
16.12.2009 14:42

Ben Bernanke Człowiekiem Roku

Szef amerykańskiego Fed został uznany za Człowieka Roku przez magazyn "Time".

Podziel się
Dodaj komentarz
(United States Federal Reserve/public domain)

Szef amerykańskiego banku centralnego został uznany za Człowieka Roku przez magazyn _ Time _.

Bernanke pokonał między innymi obecnego prezydenta USA Baracka Obamę oraz biegacza z Jamajki, złotego medalistę olimpijskiego, Usaina Bolta.

56-letni Ben Shalom Bernanke, ekonomista amerykański pochodzenia żydowskiego jest aktualnie jedną z najważniejszych postaci światowych finansów. Według _ Time'a _ słaba dziś gospodarka amerykańska bez niego mogła być jeszcze słabsza.

Bernanke urodził się w 1953 roku w Augusta w stanie Georgia. W 1975 otrzymał z najwyższym wyróżnieniem tytuł magistra na Uniwersytecie Harvarda w 1975 roku. Cztery lata później i otrzymał tytuł doktora na Massachusetts Institute of Technology. Do 1985 roku uczył w Uniwersytecie Stanford. Po tym czasie został profesorem w Departamencie Ekonomii na Uniwersytecie Princeton. Dał kilka wykładów w London School of Economics na temat teorii i polityki pieniężnej i napisał trzy podręczniki o makroekonomii.

24 października 2005 roku prezydent George W. Bush wyznaczył go na następcę Alana Greenspana. Po zatwierdzeniu przez Senat Bernanke objął stanowisko w lutym 2006 roku.

[ Wall Street pod dyktando Bernanke ]( http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/wall;street;pod;dyktando;bernanke,225,0,564705.html )
[ Bernanke: Powrót do dobrej koniunktury już blisko ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bernanke;powrot;do;dobrej;koniunktury;juz;blisko,224,0,522720.html )
[ Szef Boa: Bernanke i Paulson kazali mi siedzieć cicho ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szef;boa;bernanke;i;paulson;kazali;mi;siedziec;cicho,191,0,446143.html )
[ Bernanke będzie puszczał w kinach kryzysowy poradnik ]( http://manager.money.pl/news/artykul/bernanke;bedzie;puszczal;w;kinach;kryzysowy;poradnik,243,0,441075.html )
[ Bernanke porządzi kolejną kadencję ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bernanke;porzadzi;kolejna;kadencje,144,0,523408.html )

Tagi: bernanke, fed, rezerwa federalna, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz