Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Benetton - rewolucja w Iranie

Mohammad Baqer Qalibaf został skrytykowany przez ultrakonserwatywnych posłów za to, że włoska firma otwiera w stolicy Iranu swoje kolejne sklepy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Mohammad Baqer Qalibaf został skrytykowany przez ultrakonserwatywnych posłów za to, że włoska firma otwiera w stolicy Iranu swoje kolejne sklepy.

Powoduje to, iż na ulicach pojawia się coraz więcej osób ubranych na modłę zachodnią.

Niektórzy z posłów domagali się nawet, by parlament w ogóle zakazał działalności Benettona w Iranie. Podejrzewają bowiem tę firmę o związki z Izraelem.

Benetton uzyskał w ubiegłym roku zgodę na otwarcie sieci sklepów w wielu punktach kraju. Obecnie w samym Teheranie ma siedem sklepów. Firma *ZOBACZ TAKŻE: *
Luciano Benetton: Dla swojej firmy zrobi wszystkopoinformowała ostatnio, że jest zadowolona z osiąganych w Iranie wyników finansowych.

Konserwatyści, walcząc z Benettonem, mogą powoływać się na obowiązujące przepisy. W ubiegłym roku parlament przyjął ogólne zalecenia dotyczące stroju. Ma on zawierać elementy irańskiej i islamskiej kultury. Przepisy są jednak bardzo ogólne i nie wiadomo, jak miałby wyglądać odpowiedni strój.

Irańscy mężczyźni ubierają się podobnie jak mężczyźni w Europie Zachodniej. Z kolei kobiety w Iranie muszą w miejscach publicznych zasłaniać włosy i powinny chodzić w strojach, które ukrywają kształty. Zasady te, szczególnie w miastach, nie są jednak ściśle przestrzegane.

Tagi: benetton, business news, wiadomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz