Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Berlusconi spełni marzenie za 6 mld euro

0
Podziel się:

Most o długości 3,6 km ma być najdłuższą, podwieszaną przeprawą na świecie.

Berlusconi spełni marzenie za 6 mld euro
(ec.europa.eu)
bEEEnoLF

_ - W grudniu rozpocznie się budowa wielkiego mostu, który połączy Kalabrię z Sycylią _ - zapowiada włoski minister infrastruktury Altero Matteoli.

Ukończenie budowy planuje się na 2017 rok. Most długości 3,6 kilometra i o szerokości 60 metrów ma być najdłuższym podwieszanym mostem na świecie. Podtrzymujące całość konstrukcji wieże będą miały 375 metrów wysokości. Most wytrzyma porywy wiatru o prędkości przekraczającej 200 km na godzinę oraz trzęsienie ziemi powyżej 7 w skali Richtera.

Rekordowa pod względem rozmachu i kosztów inwestycja - szacowana jest na co najmniej 6 mld euro - budzi ogromne kontrowersje i protesty.

bEEEnoLH

Ostatnio polemika na temat sensu łączenia Półwyspu Apenińskiego z Sycylią nasiliła się po tym, jak ostatnio, w rejonie Mesyny, gdzie ma zacząć się budowa, doszło do katastrofalnych w skutkach osunięć ziemi i lawin błotnych. Zginęło w nich ponad 30 osób.

Wielu ekspertów zakwestionowało po raz kolejny ten projekt argumentując, że most w Cieśninie Mesyńskiej zostanie wzniesiony na bardzo niestabilnym terenie sejsmicznym o całkowicie zdegenerowanym przez człowieka systemie hydrologicznym.

ZOBACZ TAKŻE:

Spełni się marzenie Berlusconiego?

Realizacja spektakularnego projektu budowy mostu to spełnienie wyborczej obietnicy centroprawicy. Jego największym entuzjastą jest premier Silvio Berlusconi, który nie zdążył przystąpić do budowy, gdy kierował rządem w latach 2001-2006.

bEEEnoLN

Gainet Romano Prodiego odłożył te plany, uznając inwestycję za zbyt kosztowną i niepotrzebną. Obecny rząd Berlusconiego powrócił do nichwyrażając przekonanie, że ich realizacja będzie też znakomitym lekarstwem na kryzys, gdyż powstanie wiele nowych miejsc pracy.

bEEEnoMi
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)