Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
madoff
27.10.2011 07:00

Bernard Madoff usiłował popełnić samobójstwo

Żona skazanego na 150 lat więzienia za największą w historii malwersację finansową milionera ujawniła sprawę w wywiadzie dla telewizji CBS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Żona skazanego na 150 lat więzienia za największą w historii malwersację finansową milionera ujawniła sprawę w wywiadzie dla telewizji CBS.

W wywiadzie dla telewizji CBS, pierwszym jakiego udzieliła, Ruth Madoff powiedziała, że próbę samobójczą podjęła, po uzgodnieniu z aresztowanym już mężem, w Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 2008 r. Wywiad ma zostać nadany w najbliższą niedzielę w programie CBS _ 60 minut _. Ujawniono jego fragmenty.

_ - Nie pamiętam czyj to był pomysł, ale postanowiliśmy się zabić ponieważ to co się działo było straszne. Mieliśmy okropne telefony, dostawaliśmy listy pełne nienawiści. Wtedy powiedziałam: Nie mogę już dłużej wytrzymać _- powiedziała Madoff. _ Święta Bożego Narodzenia jeszcze pogłębiły tylko naszą depresję _ - dodała. Madoff ujawniła, że próbę samobójczą podjęli zażywając pigułki nasenne i środki uspokajające. _ - Zażyłam to co miałam, on wziął więcej _ - powiedziała.

Czytaj w Money.pl:

73-letni obecnie Madoff został aresztowany 11 grudnia 2008 r. po wykryciu przez organy ścigania, że przy pomocy oszukańczego tzw. schematu Ponzi pozbawił on inwestorów, w tym dziesiątki tysięcy drobnych ciułaczy, miliardów dolarów. Wiele osób straciło wówczas oszczędności całego życia. Schemat wymagał pozyskiwania wciąż nowych inwestorów aby mógł dalej działać.

W marcu 2009 r. Madoff przyznał się przed sądem do gigantycznej malwersacji i został skazany na 150 lat więzienia. Starszy syn Madoffa, 46-letni Mark, powiesił się w swym apartamencie w Nowym Jorku 11 grudnia 2010 r., w drugą rocznicę aresztowania ojca. Według Ruth Madoff, Mark i drugi syn Madoffa, Andrew przekazali ojca władzom, następnego dnia po tym jak ujawnił im swoją przestępczą działalność.

Zobacz wyznanie żony Bernarda Madoffa

Oszukani przez Madoffa inwestorzy podejrzewali, że jego rodzina musiała wiedzieć o jego długoletniej przestępczej działalności. Madoff wielokrotnie mówił przed sądem, że działał sam.

O aferze Madoffa czytaj w Money.pl
Madoff oskarża banki: Musiały wiedzieć Okazywali rozmyślną ślepotę - powiedział sprawca afery finansowej stulecia.
Zarobiła dzięki Madoffowi, odda majątek Wdowa po kliencie, twórcy piramidy zgodziła się oddać ponad 7 mld dolarów jego ofiarom.
Pół miliarda dolarów dla ofiar Madoffa Szwajcarski prywatny bank UBP zawarł ugodę z syndykiem, który walczy o interesy oszukanych.
Tagi: madoff, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz