Notowania

bezrobocie w polsce
08.01.2013 09:07

Bezrobocie w Polsce może sięgnąć 14 proc.

Bezrobocie w 2013 roku może sięgnąć 14 proc., ale sytuacja będzie przejściowa - twierdzi wiceminister pracy i polityki społeczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

Bezrobocie w 2013 roku może sięgnąć 14 proc., ale sytuacja będzie przejściowa. W marcu, kwietniu powinniśmy się odbijać od krytycznego punktu - powiedział Jacek Męcina, wiceminister pracy i polityki społecznej.

- _ Może się tak zdarzyć, że stopa bezrobocia osiągnie 14 proc., ale będzie to przejściowy punkt _ - powiedział w TVN CNBC wiceminister.

- _ Styczeń szczególnie nas niepokoi, bo w grudniu zakończyła się część umów okresowych. Nie zostały przełożone. W marcu kwietniu powinniśmy się odbijać od tego krytycznego punktu _ - dodał.

Według resortu pracy stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 13,3 proc. wobec 12,9 proc. w listopadzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawet 300 tysięcy Polaków wkrótce straci pracę Z analizy Money.pl wynika, w których branżach najwięcej osób straci zatrudnienie, a w których będzie można liczyć na posadę. Sprawdź, co nas czeka w 2013 roku.
Co z bezrobociem? Zobacz prognozy Sytuacja na naszym rynku pracy może się jeszcze pogorszyć - wynika z prognoz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
Będą wspierać bezrobotnych. Wydadzą 9 mln Przeszkolonych ma być 360 osób, z których 110 otrzyma bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Tagi: bezrobocie w polsce, bezrobocie, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz