Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białe trufle tańsze niż zwykle. Przyczyną nadzwyczajny urodzaj

0
Podziel się:

Trufle z Alby w Piemoncie, można w tym roku kupić za 200 euro za 10 dekagramów.

Białe trufle tańsze niż zwykle. Przyczyną nadzwyczajny urodzaj
(Moi Meme/PB/Wiki)
bESkjYOJ

W tym roku słynne białe trufle z Alby w Piemoncie będą po raz pierwszy już nie arcydrogim luksusem, ale wręcz demokratycznym dodatkiem - ogłosiły włoskie media na progu sezonu słynnych aukcji tego najszlachetniejszego grzyba. Jego cenny spadły nawet o połowę.

Tak znaczny spadek cen, a co za tym idzie coraz większa dostępność białych trufli to rezultat wyjątkowo deszczowej aury w porze, gdy rosły. Sezon będzie znakomity - zapewniają eksperci.

Prasa włoska podkreśla, że trufle te, przyciągające do Piemontu miłośników z całego świata, można w tym roku kupić w cenie 200 euro za 10 dekagramów. _ Tym samym stają się niemal tanim produktem _ - przyznał nawet dziennik _ Avvenire _.

bESkjYOL

Przypomina się, że w zeszłym roku za tę samą ilość trzeba było zapłacić 350 euro, a w 2012 roku - aż 500 euro. To zaś oznacza, że danie z truflami, niegdyś najdroższe w restauracjach, powinno kosztować około 20 euro; również mniej niż w ubiegłych latach.

Na rozpoczętych w sobotę piemonckich targach trufli i aukcjach, które potrwają 6 tygodni, organizatorzy spodziewają się pół miliona ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Truflowy rekord we Włoszech. Ceny spadają Na progu sezonu za 10 dekagramów białej trufli z Alby w Piemoncie zapłacić trzeba 200 euro.
Były premier ambasadorem... czarnej trufli - _ Jestem zaszczycony _ - powiedział Massimo D'Alema zapewniając, że będzie starał się o uznanie tego gatunku cennego grzyba na arenie międzynarodowej.
Sprzedał grzyb za blisko tysiąc euro. Rekord Cenny grzyb ważył ponad kilogram.
bESkjYPm
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)