Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samsung
04.04.2014 08:25

Biały Dom atakuje Samsunga za wykorzystanie zdjęcia z Obamą

Chodzi o wykorzystanie do promocji zdjęcia, zrobionego przez jednego z amerykańskich sportowców z prezydentem Barackiem Obamą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Biały Dom skrytykował firmę Samsung za wykorzystanie do promocji zdjęcia, zrobionego przez jednego z amerykańskich sportowców z prezydentem Barackiem Obamą. Prezydencka administracja podkreśla, że wizerunek Obamy nie może być wykorzystywany w reklamie.

Sprawa dotyczy tzw. zdjęcia z ręki (selfie), zrobionego przez zawodnika baseballu amerykańskiego Davida Ortiza, na którym widnieje sportowiec wraz z Obamą. Chwila została upamiętniona za pomocą telefonu firmy Samsung, która skorzystała z okazji i rozesłała opublikowane w internecie zdjęcie do ponad 5 mln użytkowników serwisu społecznościowego Twitter.

Biały Dom negatywnie zareagował na tę nietypową kampanię reklamową południowokoreańskiego koncernu i przypomniał, że zgodnie z obowiązującymi zasadami wizerunek prezydenta Stanów Zjednoczonych nie może być wykorzystywany do reklamy.

Ortiz uczestniczył we wtorek w spotkaniu Obamy z zawodnikami drużyny Boston Red Sox. Sportowiec wręczył prezydentowi specjalną koszulkę z jego nazwiskiem, a następnie poprosił o wspólne zdjęcie.

_ - Nie dostajesz codziennie szansy na zrobienie sobie wspólnego zdjęcia z prezydentem _ - tłumaczył się Ortiz w amerykańskich mediach.

ZOBACZ RELACJĘ ZE SPOTKANIA Z OBAMĄ (Bloomberg, ang):

Zawodnik baseballu amerykańskiego spotkał się z zarzutem, że całe wydarzenie było wyreżyserowane, a on sam otrzymał od Samsunga wynagrodzenie. Ortiz twierdzi, że nie przyjął żadnych pieniędzy.

Tagi: samsung, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz