Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walmart
03.12.2010 06:25

Biedniejsi Chińczycy na celowniku handlowego giganta

Wal-Mart zamierza wprowadzić w Chinach nowy format sklepów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(b r e n t/CC/Flickr)

Wal-Mart zamierza wprowadzić w Państwie Środka nowy format sklepów stworzony wcześniej z myślą o Ameryce Południowej.

Doug McMillon, szef Wal-Marta na rynki zagraniczne - czyli poza Stanami Zjednoczonymi - powiedział _ Financial Times _, że firma otworzyła pierwszy w Chinach sklep nowego typu pod marką Trustmart. Ma on być wzorowany na należących do największej sieci handlowej świata sklepach Bodega Aurrera z Meksyku i Changomas z Argentyny - donosi _ CNN _.

W porównaniu do większych marketów kompaktowy format jest mniejszy, tańszy w budowie i mniej komfortowy, bo np. nie ma klimatyzacji.

Wal-Mart planuje ekspansję w Chinach (FNNO, ang.):

[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t84578.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/najwieksza;siec;swiata;wchodzi;na;czarny;lad,26,0,683290.html) Największa sieć świata wchodzi na Czarny Ląd

Według cytowanego przez amerykański serwis menedżera taka strategia pozwoli firmie dotrzeć do większej liczby ludzi w Chinach.

Przede wszystkim na obszarach wiejskich i w mniejszych miastach. Docelowo Wal-Mart będzie miał około 300 hipermarketów w Chinach, gdzie inne sieci są już silniej obecne. Carrefour ma 158 sklepów, a Tesco 58.

Przychody ze sprzedaży poza USA stanowią około jednej czwartej przychodów Wal-Mart. Te kształtują się na poziomie ponad 400 mld dolarów rocznie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t89234.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/dobre;wyniki;brytyjskiej;sieci;zyski;w;gore,248,0,708088.html) Dobre wyniki brytyjskiej sieci. Zyski w górę Sainsbury's to trzecia co do wielkości sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t86348.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ekspansja;giganta;zakonczy;wojne;supermarketow,251,0,686075.html) Ekspansja giganta zakończy wojnę supermarketów? Największa brytyjska sieć planuje otwarcia sklepów.
Tagi: walmart, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz