Notowania

tanie linie lotnicze
28.06.2011 17:55

Bilety lotnicze wreszcie bez ukrytych opłat

Klienci płacący kartą nie będą już obciążani dodatkowymi kosztami przez brytyjskich operatorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Linie lotnicze, koleje i przewoźnicy promowi w Wielkiej Brytanii otrzymali polecenie ukrócenia praktyk doliczania dodatkowych opłat pasażerom płacącym za bilet kartą debetową lub kredytową. Polecenie wydał OFT - urząd do spraw rzetelnych praktyk w handlu.

Urząd chce, by wyliczenie kosztów było przejrzyste i grozi postępowaniem sądowym w oparciu o ochronę konsumenta firmom, które się decyzji nie podporządkują. OFT postanowił też, że klienci dokonujący płatności kartą debetową nie będą z tego powodu obciążani dodatkowymi kosztami. Realizacji tego postulatu nie da się jednak wprowadzić od razu, ponieważ wymaga zmian w prawie.

Skargę na ukryte koszty wniosło Stowarzyszenie Ochrony Konsumenta Which. Stowarzyszenie uwypukliło praktyki linii lotniczych, choć wskazało również na kina, hotele i nawet niektóre władze lokalne. Przy rezerwacji biletu lotniczego przez internet kupujący musi zwykle przebrnąć przez 4-6 stron zanim ukryte koszty zostaną uwzględnione w końcowej cenie biletu.

Linie lotnicze Easyjet np. za płatność dokonaną kartą debetową pobierają 8 funtów, a kartą kredytową - 8 funtów, plus 2,5 procent od ogólnej sumy transakcji. Ryanair pobiera 6 funtów od lotu - wskazał OFT. Z wyliczeń urzędu wynika, że w 2010 roku podróżni wydali 300 mln funtów na ukryte dopłaty do cen biletów.

Przedstawiciel rządu odpowiedzialny za ochronę konsumenta Edward Davey zapowiedział, że rząd we współpracy z OFT dopilnuje, by klienci płacący kartą nie musieli z tego powodu płacić wygórowanych dopłat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t21557.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;przeprasza;za;pinokia;w;reklamie,106,0,644202.html) Ryanair przeprasza za Pinokia w reklamie Michael O"Leary przeprosił za użycie w ogłoszeniach zdjęć założyciela linii Easyjet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t139095.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/strata;taniego;przewoznika;podwoila;sie,24,0,826392.html) Strata taniego przewoźnika podwoiła się Linie lotnicze Easyjet tłumaczą to rosnącymi cenami paliw i ciężką sytuacją na rynku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t86216.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/easyjet;straca;nazwe;przez;opoznienia;lotow,102,0,647014.html) easyJet stracą nazwę przez opóźnienia lotów? Założyciel linii daje 90 dni na poprawę wyników.
Tagi: tanie linie lotnicze, linie lotnicze, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz