Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Miskiewicz
|

Bilety na mistrzostwa świata w RPA. Już w sprzedaży

0
Podziel się:

Dziś rozpoczęła się sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Bilety na mistrzostwa świata w RPA. Już w sprzedaży
(PAP/EPA)

**

ac">fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/zakumi;maskotka;pilkarskich;mistrzostw;swiata,galeria,1504,0.html)Dziś rozpoczęła się sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.**

Po raz pierwszy w historii piłkarskich mistrzostw świata największe piłkarskie święto będzie mieć miejsce na Czarnym Lądzie.

Gospodarzem imprezy, która rozpocznie się w czerwcu 2010 roku będzie Republika Południowej Afryki. RPA starała się już o organizację mistrzostw w 2006 roku. Ale afrykańskie państwo jednym głosem.

W sumie 64 spotkania obejrzą trzy miliony widzów z całego świata.

ZOBACZ TAKŻE:

Jak donosi _ BBC _w pierwszym etapie można składać zamówienia na bilety na stronie fifa.com. Ten etap potrwa od dziś do końca marca. Fani z całego świata mogą składać zamówienia na 74 tys. wejściówek. Bilety zostaną rozlosowane wśród chętnych.

_ CNN d _odaje, że druga tura sprzedaży ruszy 4 maja i potrwa do listopada. W tym etapie decydować będzie już kolejność zgłoszeń.

- _ 570 tys, biletów zostanie przeznaczonych dla kibiców z krajów, które zakwalifikują się do finałów. 344 tys. będą dostępne za pośrednictwem oficjalnego tour operatora mundialu. 20 proc. biletów w specjalnej cenie - 20 dolarów - trafi do mieszkańców RPA. Bilety na finał kosztują nawet 900 dolarów - czytamy w amerykańskim serwisie. _

Organizatorzy spodziewają się, że z powodu lokalizacji mistrzostw zapotrzebowanie nie będzie tek duże jak w przypadku ostatnich mistrzostw w Niemczech, gdy było 20 mln chętnych.

ZOBACZ REPORTAŻ O TYM JAK KUPIĆ BILETY NA MUNDIAL W RPA (ang.):

business news
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)